• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ant karvelidės masyvų Lenino bareljefą iškabinęs panevėžietis pensininkas tvirtina, jog Rusijos istorinė asmenybė jam asocijuojasi ne su politika, o su meile balandžiams. Tačiau šmaikštaus balandininko versija neįtikino policijos pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA

Neįtiko kiemo akcentas

Pensininkui teko kabarotis kopėčiomis ir nukabinti nuo sienos Spalio revoliucijos tėvo galvą.

Už kiemo akcentą 67-erių Vytautui Žostautui gresia bauda nuo 500 iki 1000 litų.

Pensininkas tvirtina, jog Senamiesčio g. privataus namo kieme suręstą karvelidę Lenino bareljefu papuošęs prieš trejetą metų. Tačiau iš aukštai oriai žvelgiantį politinį vadą praeiviai pastebėjo tik vakar ir pranešė policijai.

REKLAMA

Tokių svečių savo kieme V.Žostautas nesitikėjo sulaukti. Pensininkas nemano kažkam pakenkęs tik todėl, kad savo kiemo aplinką paįvairino originaliu akcentu.

Pakabinau Leniną, nes jis buvo balandžių puoselėtojas ir globėjas. Man teko mokytis A.Suvorovo karo mokykloje ir mums dėstytojas aiškino, kad Smolnyje būdamas Leninas ryšį palaikė per pašto balandžius. Ir Maskvos Raudonojoje aikštėje balandžių galybės, o juos valstybė saugo“, – Lenino nuopelnus sparnuočiams vardijo V.Žostautas.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnų argumentai, kad sovietinės atributikos platinimą bei eksponavimą draudžia Lietuvos įstatymai, pensininkui keistoki. Anot jo, labai norint, tokiai būtų galima priskirti netgi skulptūras su piestu stovinčiais žirgais.

Išmesti nedrįso

Pensininkas surado turintis bendrą bruožą su komunizmui pagrindus padėjusia istorine asmenybe. Nuo vaikystės Leninas jam buvęs autoritetu, įskiepijusiu meilę balandžiams kaip taikos paukščiams, ir netgi labai gudriems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie Vladimiro Iljičiaus artimą ryšį su balandžiais panevėžietis yra išpasakojęs ne vienam į jo kiemą užsukusiam sparnuočių mylėtojui. Ir negali atsistebėti: kaip balandininkai nežino tokio svarbaus dalyko!

Policijos pareigūnų įsakytą nukabinti Lenino bareljefą V.Žostautas pasakoja baigiantis sovietmečiui dovanų gavęs iš tuomečio Stiklo fabriko direktoriaus pavaduotojo.

REKLAMA

„Radau komercijos skyriuje kampe atremtą. Įsivaizduokit, tokį dalyką išmesti! Čia gi ne šiaip paprastas Leninas, o šventas – su aureole kaip popiežius“, – juokais leipo pensininkas, rodydamas į nuo aplinkos poveikio pažaliavusį Iljičiaus pakaušį.

Iš aukštybių žemėn nuleidęs Leniną V.Žostautas svarsto, kad kažin ar surasiantis, kuo jį pakeisti ant sienos. Nei V.Landsbergis, nei A.Kubilius tokioje vietoje netinka, mat balandžiams nieko gera nėra padarę.

REKLAMA

„Bandysiu internete panaršyti kas dar, be Lenino, turėjo tokį artimą ryšį su balandžiais. Aš jų mylėtojas ir viską, kas su jais susiję, vertinu“, – pareiškė pensininkas

Sovietmetį mena stomatologinė įranga

V.Žostautas namuose vietą suradęs ne vienai įvairių laikmečių asmenybei Ant palangės eksponuojamas dr. Juozo Skaudžio bareljefas, kambaryje – Vytauto Didžiojo biustas. „Gerbiu istoriją ir žmones, dariusius įtaką mūsų pasaulėžiūrai. J.Skaudį irgi kadaise priglaudžiau nuo sienos nukabintą. Negaliu mėtyti nei įtinkančių, nei nepriimtinų dabartinei santvarkai“, – „Sekundei“ aiškino V.Žostautas. Maža to, sovietmetį pensininko namuose mena daugeliui asociacijas su skaudžiausiomis akimirkomis kelianti stomatologinė įranga. V.Žostautas daugelį metų dirbo dantų techniku. Iš tokio amato vyras sako užsidirbęs 530 litų pensiją. Panevėžietis juokauja, kad jo srities specialistams mažus atlyginimus mokėjusi valdžia veikiausiai leido suprasti, kad medikai gali prisidurti pardavinėdami pacientų dovanotas gėles, saldainius ar alkoholinių gėrimų butelius.

Pagarbą panevėžietis atiduoda ir menui. Nors pensininkas nėra tikintis, tačiau namuose pasikabino šventą paveikslą – jau mirusio pažįstamo tapytą reprodukciją.

„Dzin man visos religijos, aš į Kristaus paveikslą kaip į meną žiūriu“, – tvirtina V.Žostautas.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų