• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje užfiksuotas pirmasis šiais metais beždžionių raupų atvejis. B raupais užsikrėtęs vyras į Lietuvą kaip turistas atvyko iš Ispanijos. Visuomenės sveikatos centro specialistai išsiaiškino, kad vyras greičiausiai beždžionių raupais užsikrėtė lytiniu būdu su asmeniu, kuris jau sirgo šia liga.

Lietuvoje užfiksuotas pirmasis šiais metais beždžionių raupų atvejis. B raupais užsikrėtęs vyras į Lietuvą kaip turistas atvyko iš Ispanijos. Visuomenės sveikatos centro specialistai išsiaiškino, kad vyras greičiausiai beždžionių raupais užsikrėtė lytiniu būdu su asmeniu, kuris jau sirgo šia liga.

REKLAMA

Vis dėlto specialistai neabejoja, kad vyras užsikrėtė antra šios ligos atmaina, nuo kurios mirtingumas pasaulyje ypač mažas.

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Lietuvoje užfiksuotas pirmasis šiais metais beždžionių raupų atvejis.

„Visuomenės sveikatos centras trečiadienį gavo pranešimą iš Santaros klinikų Infekcinių ligų centro apie nustatytą B raupų atvejį“, – praneša visuomenės sveikatos centro atstovas Kęstutis Rudaitis.

Į mūsų šalį raupus atvežė kitatautis iš Ispanijos. 

„Tai vyras, 37-erių metų, ne Lietuvos gyventojas. Nuolatinė gyvenamoji vieta yra Ispanija. Šiuo metu lankosi Lietuvoje kaip turistas“, – pasakoja Kęstutis Rudaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Užsikrėtė lytiniu būdu 

Vyro pilietybė neaiški, tačiau esą jis Ispanijoje gyvena dvejus metus. Visuomenės sveikatos centras aiškina, kad praėjusį penktadienį pastebėjęs bėrimus, vyras kreipėsi į Santaros klinikas. Šiuo metu visuomenės sveikatos centras bando atsekti žmones, su kuriais kontaktavo užsikrėtęs asmuo.

REKLAMA

Lietuviai spėlioja, kaip plinta virusas.

„Tai gal įkanda, nežinau... – Kas? – Tai beždžionės. Jei beždžionių raupai, tai jos ir platina“, – svarsto vilnietė. 

„Pas beždžiones kažkas nulindo, tai gal ir užsikrėtė. Bet man čia blefas tik.“

„Tie žmonės gi nekalti, jie netyčia atveža.“

Pavyko ir išsiaiškinti, kaip asmuo galėjo užsikrėsti raupais. 

„Tikrai galėtume patvirtinti, kad tikrai yra lytinis kelias. Kalbant su asmeniu, jis įvardijo galimus du kontaktus“, – teigia visuomenės sveikatos centro atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA

Į Lietuvą beždžionių raupais užsikrėtęs Ispanijoje gyvenantis vyras atvyko ne vienas – su kitu asmeniu. Pirmo tipo beždžionių raupai Afrikoje pasireiškė itin dideliu mirtingumu. Lietuvoje greičiausiai užfiksuotas antro tipo virusas. Tik kalbintiems žmonėms sunku patikėti, kad tokia liga jau Lietuvoje:

„Tai reikia kuo greičiau užbėgti už akių. O gal virsime beždžionėmis? Nors čia panašiai esame.“

„Kažkur iš kažkur paleidžia visokius bandymus ir nuo visokios kažkokios chemijos atsiranda.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsikrėsti tikimybė maža

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Europoje užfiksuota daugiau nei 23 tūkstančiai beždžionių raupų atvejų. Bet išties, užsikrėsti šia liga galima įkandus beždžionei, prisilietus prie sergančio gyvūno kūno skysčių ar kraujo.

Piliečiai tik spėlioja, kas bus toliau:

„Bus tas, bus tas. O kaip iš tikrųjų bus – tai tik Dievas težino.“

„Jokios reakcijos. Susirgsi, prasirgsi, nieko baisaus.“

Užkrėstas asmuo lengvai tokią ligą gali pernešti nesaugių lytinių santykių metu. Kaip ir nutiko šiuo, pirmuoju Lietuvoje šiais metais patvirtintu, atveju. Bučiavimasis taip pat kelia riziką užsikrėsti tokia liga. 

REKLAMA

„Karščiavimo jam nėra, minėti bėrimai baigia užgyti“, – apie pacientą sako K. Rudaitis. 

Dažniausiai sergantiems beždžionių raupais išberia kūną žaizdomis, pasireiškia nedidelė temperatūra. Sveikatos apsaugos ministerijos specialistė priduria, kad užsikrėsti tokia liga tikimybė išlieka labai maža.

„B raupai neplinta taip greitai, kaip COVID-19 liga, gripas ir kiti per orą plintantys sukėlėjai. Reikia labai glaudaus kontakto, kad išplistų“, – tikina Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Galina Zagrebnevienė.

REKLAMA

Šalyje tai šeštas atvejis

Šiuo metu specialistai tiria, kokia atmaina užsikrėtė į Lietuvą atvykęs Ispanijoje gyvenantis vyras. 

„Būtent nuo antro tipo, kuris tikėtina yra Lietuvoje nustatytas, mirštamumas nuo šios ligos yra labai mažas“, – kalba Galina Zagrebnevienė. 

Beždžionių raupai Lietuvoje fiksuoti ir 2022 metais – tai jau 6 ligos atvejis mūsų šalyje. 

„Mes visi esame biški beždžioniukai, tai čia nieko nuostabaus, nieko nuostabaus. Rinkimai ant nosies, galvokime, ką rinksime, o jūs čia apie beždžiones“, – kalba vilnietis. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Taip ir sakytų, pediku liga
„Tie žmonės gi nekalti, jie netyčia atveža.“ tiesiog pritrenkė.
NA ŽINOT!
Tai ir AIDS, ŽIV nešiotojai, sifilitikai irgi nekalti, nes jie nežinojo, nes nebuvo laiko, reikėjo kuo greičiau din din daryti.
Tai visgi kokia tautybė, ko jis čia atslinko, kokiu tikslu ir matyt nesiruošia greitai palikti Lietuvą.
ar aš toks protingas
ar aš toks protingas
ar kalbinti vilniečiai tokie durniai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų