• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garsiojoje teisinėje dvikovoje minimi Vilniaus verslininkai savo kailiu patyrė, kad brangūs ir įtakingi advokatai gali nesunkiai paveikti teisėjų sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA

Milijoninių nuostolių patyrę Vilniaus verslininkai neketina sudėti ginklų po Apeliacinio teismo priimtos nutarties byloje, kuri žiniasklaidos skambiai praminta Avižienių afera.

REKLAMA

Keletą metų teismuose narpliojamos sudėtingos civilinės bylos, kuria sostinės bendrovė „Avižienių projektai“ siekia, kad jos buvę verslo partneriai įvykdytų ankstesnius pažadus, pabaigos dar nematyti.

Prašo iškelti drausmės bylą

Teismui nusprendus, kad bendrovė „Interpro investicijos“ ir asociacija „Ekologinės statybos“ neturi jokių įsipareigojimų „Avižienių projektams“, pastarosios bendrovės vadovai reiškė pasipiktinimą ir teigė, jog toks teismo sprendimas buvęs jiems visiškai netikėtas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot teisininkų, nagrinėjant šią bylą buvo pažeistas teisėjų etikos kodeksas.

Verta pastebėti, kad teismo sprendimas byloje turėjo būti paskelbtas šių metų spalio 5 dieną, tačiau į posėdį atvykusi teisėjų kolegijos teisėja Audronė Jarackaitė pranešė, kad nutarties byloje skelbimas atidedamas iki spalio 12-osios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, nutartis Avižienių byloje spalio 12 dieną nebuvo paskelbta – skelbimas atidėtas iki spalio 13-osios. Šią dieną teismo nutartis paskelbta, tačiau nutarties įgaliotas asmuo negavo.

Neketina pasiduoti

Paprašytas pakomentuoti tokią Apeliacinio teismo nutartį, „Avižienių projektų“ vadovas Artūras Žekonis neslėpė pasipiktinimo.

REKLAMA

„Esame labai nusivylę teismo sprendimu. Pasirodo, teismuose laimi tie, kas pasamdo brangesnį advokatą“, – teigė Avižienių kvartalą projektavusios bendrovės vadovas.

Žekonis neabejojo, kad apskundus šią nutartį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT), „Avižienių projektai“ bylą laimėtų.

REKLAMA

„Norint apskųsti šį teismo sprendimą reikia pinigų. Atsimušėme į sieną. Nuvilti verslo partnerių likome be pinigų ir negalime net sumokėti žyminio mokesčio už skundo padavimą LAT. Kaip Lietuvoje apginti savo pažeistas teises?“ – retoriškai klausė „Avižienių projektų“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ką ketina daryti, A. Žekonis teigė rankų nenuleisiąs. „Avižienių projektų“ vadovo teigimu, šiuo metu tariamasi su teisininkais, ieškoma lėšų, reikalingų norint apskųsti Apeliacinio teismo nutartį.

„Tai principo reikalas. Tikrai nepasiduosime, nes esame teisūs“, – tvirtino A. Žekonis.

Teisėjų klanas nepajudinamas

„Balsas.lt savaitei“ pasidomėjus teisėjų kolegijos, nagrinėjusios bylą Apeliaciniame teisme, sudėtimi paaiškėjo, kad kolegijai pirmininkavo teisėjas Artūras Driukas. Jis plačiai nuskambėjo po skandalo, susijusio su jo giminaitės Danutės Gasiūnienės paskyrimu Apeliacinio teismo teisėja.

REKLAMA

Skandalas kilo prieš keletą metų, kai visuomeninė organizacija „Piliečių santalka“ kreipimusi į tuometį prezidentą Valdą Adamkų ir Seimo narius paviešino informaciją, kad A. Driukas protegavo savo giminaitę.

Visuomenininkai tvirtino, kad A. Driukas neinformavo Teisėjų atrankos komisijos apie savo giminystės ryšius. Be to, jis ne tik nenusišalino nuo giminaitės kandidatūros svarstymo šios komisijos posėdyje, bet ir parėmė jos kandidatūrą į savo vadovaujamo Civilinių bylų skyriaus teisėjas.

REKLAMA

„Piliečių santalka“ tuomet tvirtino, kad tokie veiksmai demokratinėse valstybėse būtų vertinami kaip korupcija. Teisėjų taryba, paprašyta ištirti, ar nebuvo pažeista etika, netikėtai beveik vienbalsiai stojo ginti teisėjo A. Driuko ir nusprendė, kad pažeidimų nebuvo.

Verta pastebėti, kad garsiąją Avižienių bylą Apeliaciniame teisme nagrinėjo teisėjų kolegija, kurioje kartu buvo minėti teisėjai giminės – A. Driukas ir D. Gasiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kyla klausimas, ar tokie atvejai, kai tą pačią bylą nagrinėja giminystės ryšiais susiję teisėjai, neprieštarauja demokratinės valstybės principams.

Tai daugiau retorinis klausimas, nes skylėti Lietuvos įstatymai jo nereglamentuoja. Tačiau negalima paneigti, kad giminės dažniausiai nėra linkę konfliktuoti tarpusavyje, o greičiau – padėti vienas kitam.

REKLAMA

Tai būtent ir įrodė A. Driukas, kai rėmė D. Gasiūnienės kandidatūrą į savo vadovaujamo Civilinių bylų skyriaus teisėjas.

Nagrinės komisija

Bendrovės „Avižienių projektai“ vadovo A. Žekonio tvirtinimu, Avižienių bylą nagrinėjusius Apeliacinio teismo teisėjus A. Driuką ir jo giminaitę D. Gasiūnienę jau apskundė Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.

REKLAMA

A. Žekonio manymu, teisėjas, kuris žino, kad jo giminaitis tą pačią bylą nagrinės toje pačioje teisėjų kolegijoje, turėtų nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo, nes kitaip nebūtų užtikrintas teisėjų nepriklausomumas.

Ar buvo pažeista teisėjų etika, ar ne, nuspręs Teisėjų etikos ir garbės komisija.

Išnagrinėjusi „Avižienių projektų“ skundą, ji gali priimti sprendimą iškelti teisėjams drausmės bylą. Šią bylą toliau turėtų nagrinėti Teisėjų garbės teismas.

REKLAMA
REKLAMA

TIK FAKTAI

Avižienių istorija prasidėjo tuomet, kai šalia Vilniaus vaizdingoje vietoje esančiuose Avižieniuose buvo planuojama pastatyti modernų nuosavų namų, daugiabučių kvartalą.

Būta minčių įrengti mažamečiams vaikams skirtą parką, šiuolaikišką darželį. Tačiau dėl į minėtą projektą iš pradžių panorusių investuoti, po to savo ketinimų atsisakiusių verslininkų netikėtų veiksmų vienas įdomiausių pastarojo meto nekilnojamojo turto projektų buvo pasmerktas žlugti.

Šiandien Avižienių gyvenvietėje plyti niekam nereikalingi niūriai atrodantys laukai. Į unikalų projektą daug vilčių sudėję verslininkai skaičiuoja, kad, neįgyvendinę projekto, jie negavo dešimčių milijonų litų įplaukų. Be to, sunkmečiu jie galėjo sukurti ne vieną darbo vietą.

Nuo prieštaringai vertinamų verslo partnerių veiksmų nukentėjusios bendrovės „Avižienių projektai“ vadovai nusprendė pažeistus interesus ginti teisme ir 2008 metų balandį kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu, kuriuo buvo reikalaujama įpareigoti atsakovus nupirkti iš „Avižienių projektai“ atitinkamus žemės sklypus už didesnę nei 11 mln. litų sumą.

REKLAMA

Civilinė byla Vilniaus apygardos teisme buvo nagrinėjama ilgiau nei metus, tačiau galiausiai teismas nusprendė iš dalies patenkinti bendrovės „Avižienių projektai“ reikalavimą, t. y. įpareigoti asociaciją „Ekologinės statybos“, bendrovę „Interpro investicija“ ir Algį Dobrovolską sudaryti atitinkamų žemės sklypų pirkimo–pardavimo sutartį, kurios pagrindu žemės sklypai iš ieškovo būtų nupirkti už 7 686 321 lito sumą.

Bendrovės „Interpro investicijos“ ir asociacijos „Ekologinės statybos“ savininkai ir vadovai buvo nepatenkinti teismo sprendimu, įpareigojusiu juos vykdyti duotus pažadus, todėl nusprendė šį sprendimą apskųsti Apeliaciniam teismui.

„Interpro investicijos“ vadovas Rimgaudas Žaliauskas, supratęs, kad savo tiesą šioje teisinėje dvikovoje įrodyti bus sunku, savo interesų gynybai nusamdė vieną brangiausiai apmokamų Vilniaus advokatų.

Portalo balsas.lt turimais neoficialiais duomenimis, už vieną valandą R. Žaliauskui teisme atstovaujančiam advokatui mokamas maždaug 700–800 litų honoraras. Akivaizdu, kad brangios išlaidos advokatui atsipirko su kaupu – Apeliacinis teismas priėmė nutartį, kad bendrovė „Interpro investicijos“ ir asociacija „Ekologinės statybos“ neturi jokių įsipareigojimų.

Toks nepalankus teismo sprendimas „Avižienių projektų“ atstovams reiškia, kad savo pažadų buvusiems verslo partneriams vykdyti nereikės.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų