• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies aviatoriai siekia, kad, įgyvendinant apskričių reformą, ilgus dešimtmečius jų puoselėtas turtas būtų perduotas Kūno kultūros ir sporto departamentui, o ne Valstybės turto fondui.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio vidurdienį prie Vyriausybės, prieš prasidedant Koordinacinės apskričių likvidavimo komisijos posėdžiui, kur turėtų būti sprendžiama, ar išsaugotą aviacijos sporto turtą perduoti Valstybės turto fondui, susirinko aštuonių žmonių grupelė.

REKLAMA

Aviacijos entuziastai prieštaravo ketinimams perduoti visą šalies aviacijos sporto klubų naudojamą turtą Valstybės turto fondui, užsiimančiam valstybės turto pardavimu. Tai ketinama padaryti įgyvendinant apskričių reformą. Aviatoriai baiminasi, kad, nusprendus aviacijos sporto klubų turtą perduoti Valstybės turto fondui, iškils grėsmė prarasti dešimtmečius kauptą Lietuvos aviatorių rengimo bazę, o iš jos praradimo pasipelnys politikai ir valdininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Santūriai stoviniuodami piketuotojai aplinkinių dėmesį bandė atkreipti plakatais "Nežlugdykite aviacijos sporto. Prezidentė pritaria aviatorių pozicijai", "Vyriausybe, neatiduok aviacijos sporto likimo Turto fondui", "Aviacijos sporto turtas skirtas aviatoriams, o ne Turto fondui", "Kam parūpo išsaugotas aeroklubų turtas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip Eltai teigė Kauno aeroklubo direktorius Algimantas Žentelis, didžioji dalis aviacijos sporto klubų naudojamo turto formaliai yra šiuo metu likviduojamų apskričių viršininkų administracijų žinioje. Aviatoriai siekia, kad jų nuo sovietmečio išsaugotas ir 20 metų puoselėtas turtas būtų perduotas Kūno kultūros ir sporto departamentui, kurio pagrindinė funkcija - remti ir skatinti nacionalinį sportą. Aviatoriai savo koziriu laiko ir tai, kad šiuo klausimu yra sulaukę nedviprasmiškos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paramos.

REKLAMA

"Mes prašome, kad mūsų išsaugotas turtas nepakliūtų į Turto fondą, nes tai yra tiesiausias kelias į privatizaciją, ir Turto fonde dirbantys specialistai tikrai neužjaus ir nesupras sporto problemų. Aviacijos sportas, kaip ir kitos sporto šakos, jų inventorius turi būti mažiausiai kuruojamos ir prižiūrimos Sporto departamente arba pačių aviatorių. (...) Yra aerodromai, juose stovintys angarai, administraciniai pastatai kiekvieno klubelio išsibarstę po visą Lietuvą, ir kažkam parūpo tas turtas. Matyt, apskritys nesuspėjo patvarkyti jo, tai dabar galvojama, kaip tai padaryti per Turto fondą", - sakė A. Žentelis ir nuogąstavo, kad į Vyriausybės Koordinacinės apskričių likvidavimo komisijos posėdį buvo pakviestas tik Lietuvos aeroklubo prezidentas Vitas Karčiauskas. Kitiems aeroklubo atstovams vietos neatsirado.

A. Žentelis taip pat pabrėžė, kad valstybė beveik neskiria lėšų aviacijos sporto turto atnaujinimui, tai daroma tik rėmėjų lėšomis. Rasti rėmėjų Valstybės turto fondo valdomam turtui atnaujinti, aviatorių nuomone, bus neįmanoma, nes visuomenėje susiformavęs stereotipas, kad fondo pagrindinė funkcija - parduoti valstybės turtą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų