Bylos duomenimis, Veronika 2023 m. lapkričio 13 d. apie 19.35 val. nereguliuojamoje sankryžoje, Garliavoje, vairavo automobilį „Citroen C1“.
Sukdama į kairę, ji neįsitikino, kad tai daryti yra saugu. Taip ji nedavė kelio lygiareikšmiu keliu priešinga kryptimi tiesiai pirma eismo juosta važiavusiam motociklui „Yamaha YZF-R6“ ir su juo susidūrė.
Nepastebėjo motociklininko
Veronika teisiamojo posėdžio metu kalta prisipažino visiškai, labai gailėjosi dėl įvykio. Ji paaiškino, kad suko į plentą, tuo metu priešais nieko nematė, tik pajuto didelį smūgį.
Pripažįsta, jog jos kaltė, kad buvo neatidi. Moteris nurodė, jog įvykio metu buvo prietema, nelijo, bet asfaltas buvo šlapias, atliekant posūkį nebuvo nei vienos mašinos.
Pajutus smūgį iškart sustabdė automobilį, šis nuo smūgio net pasisuko. Parodė, jog važiavo antra eismo juosta, o posūkį atlikinėjo į kairę.
Prieš atliekant posūkį automobilį pristabdė, tačiau visiškai sustojusi nebuvo. Kaltinamajai pravažiavus vieną priešpriešinio eismo juostą, įvyko susidūrimas ant ribos ties išvažiavimu iš kelio.
Moteris sutiko su specialisto išvadoje nustatytu motociklo greičiu. Kaltinamosios vairavimo stažas virš 40 metų, turi ,,A“ ir ,,B“ kategorijas. Darbas nesusijęs su vairavimu, tačiau automobilį vairuoja kiekvieną dieną. Sutinka atlyginti nukentėjusiojo patirtas bylinėjimosi išlaidas.
Sudėtingas gyvenimo etapas
Nukentėjusysis ir civilinis ieškovas teisiamojo posėdžio metu, apklaustas dėl civiliniame ieškinyje išdėstytų aplinkybių, parodė, jog nesutinka su draudimo paskaičiuota turtine žala – 531 euru.
Neturtinę žalą jis taip pat įvertino 15 tūkst. eurų. Jaunas vyras nesutiko su draudimo įvertinta 5 tūkst. eurų suma neturtinei žalai atlyginti.
Anot jo, sveikatai žala padaryta didelė, liko psichologiniai sutrikimai, tris mėnesius praleido lovoje, negalėjo išsiversti be kito žmogaus pagalbos, net nueiti į tualetą.
Dėl minėto įvykio nukentėjo mokslai. Norėjo baigęs mokslus eiti į Krašto apsaugos savanorius, tačiau dėl įvykio negali turėti fizinio krūvio.
Iki šiol kamuoja baimės, psichologiškai sunku dalyvauti eisme, vengia važinėti motociklu. Mano, jog 5 tūkst. eurų už patirtą sužalojimą nėra tinkama suma, kadangi pusę metų negalėjo nieko daryti, iki šiol negali sportuoti.
Iki įvykio, kol mokėsi, gyveno kolegijos bendrabutyje. Planavo mokslus pabaigti šiais metais. Iki avarijos motociklas buvo nukentėjusiojo pagrindinė transporto priemonė.
Žiemos laikotarpiu motociklu nevažinėdavo, važinėjo tiek, kiek leisdavo oro ir eismo sąlygos. Po avarijos buvo pristatytas į Kauno klinikas, po to išleistas namo ir ten lovos rėžimu pragulėjo 3 mėnesius.
Iš viso namuose praleido tris mėnesius lovoje, po to du mėnesius vaikščiojo su vaikštyne, dar vėliau tris mėnesius, naudodamasis ramentais, lankė paskaitas.
Po reabilitacijos grįžo namo, tuo tarpu kolegijoje buvo pasibaigęs pirmas pusmetis. Jam leido mokslus tęsti, tačiau nuotoliu. 2023 metais pavyko užbaigti mokslų kursą nuotoliniu būdu, išlaikė egzaminus.
Anot jo, tik 2024 metų vasaros pradžioje pradėjo priminti sužalotą koją. Reabilitacijos metu buvo duoti nurodymai naudoti apkrovą kojai, bet tuo momentu jam skaudėjo ir du mėnesius vaikščiojo naudodamasis ramentais.
Šiuo metu jaučia skausmus dėl įvykio, tačiau vaistų nuo skausmo nevartoja, nes turi nusistatymą prieš juos, vaistai sukelia diskomfortą. Nurodo, jog skausmą vis dar jaučia.
Vairuojant mašiną, įminant sankabą, jaučia skausmą ties varžtų vieta. Juntamą skausmą įvertintų 5 balais 10 balų skalėje. Teigia, jog gydytojas nurodė, jog po metų reikės atlikti rentgeną kojai ir tada spręs dėl metalo palikimo kojoje.
Teismo verdiktas
Teismas nusprendė vairuotoją Veroniką atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės jai susitaikius su nukentėjusiuoju ir baudžiamąją bylą jos atžvilgiu nutraukti.
Jai išaiškinta, kad jeigu ji per vienerius metus padarys baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.
Patvirtintas tarp šalių sudarytas susitarimas, kad kaltinamoji sutinka atlyginti nukentėjusiajam patirtas bylinėjimosi išlaidas pagal jo pateiktus dokumentus.
Tiesa, nukentėjusiojo ir civilinio ieškovo civilinį ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo nuspręsta tenkinti tik iš dalies – jo naudai priteista 616 eurų turtinei ir 4 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!