Keliu Vilnius-Kaunas-Klaipėda trečiadienį vakare keliavęs Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Mindaugas Kairys dalinasi susidūręs su įtartinai manevravusiu „VW Taigo“ automobiliu.
„Ties Kaišiadorimis pastebėjau automobilį, kuris „netilpo“ dešinėje eismo juostoje vis manevruodamas, tai į kairę, tai į dešinę, kas būdinga telefonu užsiėmusiems darbuotojams, arba neblaiviems, arba tiems, kuriems kas nors sutriko su sveikata“, – naujienų portalo tv3.lt žurnalistams pasakojo M. Kairys.
Pastebėjęs taip pavojingai magistraliniame kelyje važiuojantį automobilį M. Kairys nedelsdamas ėmėsi veiksmų.
„Dar kurį laiką pastebėjau (automobilį – tv3.lt) ir prasilenkiant pastebėjau, kad bus kas nors negerai – arba sveikata, arba blaivumas, nes telefono (vairuotojos – tv3.lt) rankose nebuvo“, – atsimena M. Kairys.
„Iš paskos prisijungė dar vienas automobilis, kuris irgi matė situaciją. <...> Tai mes lėtinome greitį į kelkraštį ir tas automobilis sustojo paskui mane“, – pridėjo jis.
Vairuotoja nesiorientavo aplinkoje
Kaip teigia M. Lingys, sustojus ir priėjus prie keistai manevravusios automobilio vairuotojos, kalėjimų tarnybos direktorius pastebėjo, kad moteris nelabai orientuojasi aplinkoje.
Į įvykio vietą taip pat buvo iškviesti ir policijos pareigūnai, kurie nustatė, kad 1990 m. gimusi vairuotoja vis dar girtėjo, o jai buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis.
Kaip teigia Kauno VPK atstovė Reda Zarauskienė, pirmuoju pūtimu moteris į alkotesterį įpūtė 2,62 promiles, o antruoju – 2,86 promiles.
M. Kairys prideda, kad sustabdžius vairuotoją taip pat galimai buvo išgelbėta ir pačios vairuotojos bei kitų žmonių sveikata bei gyvybė.
„Šiuo atveju, turbūt pajuokausiu, kad žmogus galėjo tapti ir dabartinės įstaigos, kurią atstovauju „klientu“ – tokių turime daug. Jeigu atsitinka nelaimė, jų metu žūsta ar būna sužaloti žmonės, kaltininkas būna nuteisiamas, tai jis atkeliauja ir pas mus“, – sako M. Kairys.
Kalėjimų tarnybos direktorius taip pat ragina eismo dalyvius, pastebėjusius įtartinai kelyje besielgiančius vairuotojus, nelikti abejingais ir nedelsiant kreiptis į policijos pareigūnus.
„Kilus įtarimui, geriau paskambinti 112, stebėti, važiuoti paskui, laikytis atstumo ir vykdyti arba operatorių nurodymus, arba laukti, kol prisijungs policijos pareigūnai. Tikrai yra buvę situacijų, kur pilietiški žmonės užkerta kelią ir eismo įvykiams, ir žmonių sužalojimams ar žūtims“, – sako M. Kairys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!