Migracijos departamentui šią savaitę pranešus, kad daugumai Lietuvos kariuomenei talkinusių afganistaniečių šeimų, esančių Raseiniuose ir Vilniuje, bus suteiktas politinis prieglobstis, tai yra tik pirmas reikiamas žingsnis.
„Nuo karo bėgę žmonės Lietuvoje tikrai nėra nusiteikę gyventi iš pašalpų ar išmokų, kurios, pavyzdžiui, įsikūrimo reikmėms ir taip yra labai menkos. Raseiniuose sutikti afganistaniečiai nori dirbti ir užsidirbti, kad galėtų išlaikyti savo šeimas, gyventi oriai, pagaliau daugeliui dar reikia atgauti ramybę po to, kai buvo priversti košmariškomis sąlygomis palikti savo namus ir gimines. Laimėsime, jei mūsų kariams padėję žmonės ir jų šeimos liks Lietuvoje, bet tam reikės išvengti ankstesnių integracijos klaidų, nuoširdžiai kalbėtis ir kiekvienu atveju mėginti padėti individualiai“, – sako Raseiniuose, kur apgyvendintos 34 afganistaniečių šeimos, šiandien apsilankęs europarlamentaras P. Auštrevičius.
Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Afganistanu vadovas P. Auštrevičius vakar kreipėsi į Europos Sąjungos vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį, ragindamas užtikrinti reikiamą ES bendradarbiavimą su Afganistano kaimyninėmis valstybėmis, kad rizikoje atsidūrę afganistaniečiai, esantys talibų valdomoje šalyje, galėtų pasinaudoti saugiais tranzito koridoriais. „Europos ir Lietuvos solidarumas dar turės būti įrodytas. Ir tai nėra vien skolos grąžinimas tiems, kurie padėjo mūsų kariams ar medikams. Tai yra pagalba šiuo metu teroristų persekiojamiems, medžiojamiems, ant išgyvenimo ribos balansuojantiems afganistaniečiams“, – sako P. Auštrevičius.