Ministrė tikėjosi, kad valdantieji atmes prezidento veto ir įgyvendins tą politiką, kurią Vyriausybė yra suplanavusi.
„Tikslas yra visomis priemonėmis skatinti skiepijimą ir visomis priemonėmis išvengti naujo karantino. Skaičiai auga, norime laikyti ir švietimą atvirą, ir ekonomiką atvirą, tai reikia imtis visų priemonių skiepų skatinimui.
Jeigu prisiminsime, kai įvedėme galimybių pasą, buvo labai daug šauksmo ir kritikos, bet skiepai reikšmingai išaugo. Tikimės, kad ir dabar taip bus“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Armonaitė.
„Net abejonės neturėjome, kad nepalaikyti Vyriausybės šiame dalyke. Mes palaikome Vyriausybės pandemijos valdymą, esame to dalis, sulaukiame nemažai kritikos, bet darome tai, kas yra teisinga šiomis netobulomis aplinkybėmis. Frakcija, žinoma, palaikys Vyriausybę“, – pridūrė ji.
Pati A. Armonaitė norėtų, kad sprendžiant šį klausimą nebūtų nueitą į asmeniškumus.
„Tai nėra apie prezidentą, tai nėra apie asmenis esančius Vyriausybėje, apie konkrečius vardus ir pavardes. Tai yra apie projektus. Tikiuosi ir kviečiu, kad visi taip ir matytų“, – teigė A. Armonaitė.
Seimo pirmininkė: reikia priimti adekvačius sprendimus dėl pandemijos valdymo
Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen nuomone, svarbu ne atmesti prezidento veto, o priimti adekvačius sprendimus dėl pandemijos valdymo.
„Šis klausimas yra vienas iš būdų valdyti pandemiją ir siekti, kad kuo didesnis skaičius žmonių priimtų sprendimą pasiskiepyti“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen.
Parlamentas ketvirtadienį svarstys iš viso tris prezidento atmestus įstatymus. Visgi V. Čmilytė-Nielsen nemano, kad jei Seimui pavyks atmesti visus G. Nausėdos veto, tai rodys pašlijusius valdančiųjų ir Prezidentūros santykius.
„Reikėtų du dalykus atskirti. Šiuo atveju – kreipti dėmesį į turinį tų pasiūlymų ir įstatymų, o ne į priešpriešas, kurios šiandien gana stipriai išryškinamos“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Seimas balsuos dėl prezidento veto
Valdantieji siekia atmesti šalies vadovo veto ir priimti grąžintas pataisas. Tam jiems reikia ne mažiau kaip 71 balso.
Valdantieji iš viso Seime turi 74 balsus ir prieš lemiamą balsavimą telkia pajėgas – kai kurie politikai sutrumpino užsienio komandiruotes ar į jas neišvyko.
Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę vetavo Seimo anksčiau priimtas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, kad periodiškai testuotis dėl COVID-19 turintys nepasiskiepiję darbuotojai nuo gruodžio 1 dienos tai darytų savo lėšomis.
Valstybės vadovo teigimu, šie Vyriausybės inicijuoti pakeitimai nepadės valdyti pandemijos, o gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.
Valdantieji sako iš prezidento neišgirdę argumentų, kodėl reikia atmesti priimtas pataisas, taip pat kritikuoja, kad šalies vadovas grąžino pataisas nepateikęs savo pasiūlymų.
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, Seime pateikus prezidento veto už tai, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtu, balsavo 60 parlamentarų, 68 Seimo nariai balsavo už tai, kad grąžintas įstatymas būtų svarstomas iš naujo.
Jus uzkreciate visa Lietuva. Vyriausybe yra tikrasis virusas Lietuvoje.
Reketuojami irgi turi galimybe nemoketi duokles, nuo tariamos apsaugos. Jus galite nemoketi duokles bet jusu, masina, kavine... gali uzsidegti pati.
Kuo skiriasi valdantieji nuo mafijos ?
Uz parduotas ir panaudotas vakcinas mokami geri bonusai, visi gauna pinigus, spauda, TV, radijas, valdancioji partija... Visi turi finansini interesa. Ir tiems interesasm ir tikslui pasiekti, naudojami mafijos, reketo principai 1x1