„Niekas neprašė palaikymo ir nebuvo jokia kandidatūra aptarta. Man atrodo, kad ta situacija yra nenormali“, – žurnalistams Seime antradienį sakė A. Armonaitė.
„Kaip mes galime išsakyti palaikymą ar nepalaikymą, jei niekas to palaikymo net nepaprašė – jokiai kandidatūrai, jokiai pavardei. Tai yra nenormalu ir tas turi pasikeisti šią savaitę“, – kalbėjo ji.
Žiniasklaida ir partiečiai mini valdančiųjų konservatorių lyderį Gabrielį Landsbergį kaip kandidatą tapti eurokomisaru, nors jis pats atsisako tai komentuoti.
„Tikimės artimiausiu metu koalicijoje pokalbio, jeigu to nebus, patys šauksime koalicijos posėdį, nes, manau, kad tai nėra normalu“, – kalbėjo „laisviečių“ lyderė.
Komentuodama spaudos pranešimus apie G. Landsbergį, A. Armonaitė teigė, kad „užsienio žiniasklaida gal daugiau žino, nei tie, kurie Lietuvoje sprendžia“.
„Gal mes turėtume mažiau viską užsienio žiniasklaidoje aptarinėti, o daugiau namuose tartis. (...) Dabar tik spauda kalba, o ne tie, kas spręs“, – sakė politikė.
Laisvės partijos lyderės teigimu, Lietuvai reikia siekti geresnio Europos Komisaro portfelio, nei iki šiol.
„Užtenka jau tenkintis neįtakingomis pozicijomis, Latvija vėl gaus labai įtakingą poziciją, (...) estai tikriausiai užsienio (eurokomisarą – BNS) ir premjerė tame dalyvaus, estai gali premjerą deleguoti ir viskas su tuo gerai“, – teigė ji.
Buvęs Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis turėtų tęsti darbus kaip EK vicepirmininkas, Estijos premjerė Kaja Kallas įvardijama kaip favoritė užimti ES įgaliotinės užsienio politikai postą.
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Briuselyje dalyvavo ES šalių lyderių susitikime, kur neformaliai tartasi dėl svarbiausių Bendrijos postų.
G. Nausėda antradienį pareiškė, kad jo nepavyks apeiti derybose dėl to, ką Lietuva turėtų deleguoti dirbti EK.
Kadenciją baigiančioje Europos Komisijoje nariu iš Lietuvos dirba Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.