Jame taip pat rašoma, kad, pasak sveikatos apsaugos ministerijos Antrinio ir tretinio lygio koordinavimo skyriaus vyr. specialistės Ingos Cechanovičienės, iki šiol Lietuvoje storosios ir tiesiosios žarnų piktybiniais navikais sergantiems pacientams didžiosios chirurginės operacijos galėjo būti atliekamos gydymo įstaigose, turinčiose licenciją teikti stacionarines antrinio ar tretinio lygio paslaugas. Kitaip tariant kai kurios gydymo įstaigos atlikdavo vos kelias didžiąsias operacijas per metus.
Tačiau per metus atliekant taip mažai didžiųjų operacijų, neįmanoma užtikrinti aukštą teikiamos paslaugos kokybę. Kokybiškai atlikta didžioji chirurginė operacija daro įtaką paciento išgyvenamumo trukmei, pasveikimo ir grįžimo į pilnavertį gyvenimą galimybėms.
„Įsigalios teisės aktas, kuriuo siekiama iš esmės pagerinti storosios žarnos ir tiesiosios žarnos piktybinių navikų chirurgijos paslaugų kokybę. Tokias specializuotas operacijas galės atlikti gydymo įstaigos, kurios teikia specializuotą onkologinę pagalbą bei įstaigos, atitinkančios nustatytus reikalavimus“, – sako I. Cechanovičienė.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) 2016 m. duomenimis, dėl minėtų piktybinių navikų buvo atlikta 1571 didžioji operacija, iš kurių 1257 buvo atliktos 6-ose gydymo įstaigose, o likusiose 31 įstaigoje – 314 operacijų. Siekiant užtikrinti didžiųjų operacijų paslaugų kokybę buvo nustatytas minimalus specializuotų operacijų reikalavimas – ne mažiau kaip po 50 didžiųjų chirurginių operacijų per metus.