Kaip skelbia Klaipėdos apskrities policija, 26 metų moteris teisėtu būdu įgyti vairuotojo pažymėjimą bandė keliskart, tačiau, taip ir nepavykus išlaikyti egzaminų, nutarė pasinaudoti internete rastu pasiūlymu – vairuotojo pažymėjimą nusipirkti už 900 eurų.
Susirašinėti su tokią „paslaugą“ siūliusiais asmenimis moteris pradėjo šiemet vasarį. Sutarus dėl kainos, vasario 9 dieną moteris pervedė 650 eurų, o likusią sumą turėjo sumokėti jau gavusi dokumentą. Tačiau procesas neva pradėjo strigti – sukčiai, nurodydami įvairiausias priežastis, reikalavo pervesti vis didesnes sumas – nuo 300 iki 10 000 eurų.
Kai sukčiai pareikalavo dar 25 000 eurų, moteris kovo 31 dieną kreipėsi į policijos pareigūnus. Skaičiuojama, kad, ketindama apgaulės būdu įsigyti vairuotojo pažymėjimą, ji sukčiams iš viso pervedė 18 025 eurus.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, griežčiausia už tai gresianti bausmė yra iki trejų metų nelaisvės.
Policijos pareigūnai primygtinai ragina nesinaudoti nelegalias paslaugas siūlančių asmenų paslaugomis, vengti išankstinių mokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims.
Pakliuvus į sukčių pinkles, ar bent įtarus ketinimus sukčiauti, prašoma visada apie tai praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt
Apie tai savo „Facebook“ paskyroje skelbia ir „Regitra“. Praneša, kaip nepakliūti sukčiams į rankas.
„Jie sukuria netikras „Facebook“ anketas, neretai prisistatydami „Regitros“ darbuotojais. Jose būna labai mažai įrašų, nuotraukų, draugų, nepateikiama kita asmeninė informacija. Na, o savo skelbimus apie teikiamą „pagalbą“ skelbia įvairiose grupėse, po jais dažniausiai išjungdami komentarų skiltį.
Netikėkite tokio pobūdžio skelbimais, o juos pastebėję, praneškite mums tiesiog asmenine žinute arba [email protected]“