Panašu, kad lietuviai šios baimės atsikratė – kelionių organizatoriai sako, jog susidomėjimas kelionėmis sparčiai auga. Maža to, lietuviai tiek išsiilgo atostogų, kad joms negaili pinigų ir skiria kur kas didesnį biudžetą.
„Baltic Tours“ Kelionių ekspertas, poilsinių kelionių pardavimo vadovas Andrius Paulionis sako, kad lietuviai nebebijo keliauti ir drąsiai planuoja atostogas.
„Žmonės tikrai noriai keliauja, labai pasiilgę atostogų. Šiuo metu labiausiai dominančios kryptys yra Maldyvai, Tenerifė, Madeira. Vasarą populiariausios kryptys išlieka kaip anksčiau – Turkija, Kreta, Bulgarija.
Keliautojai šiuo metu renkantis keliones labiausiai orientuojasi į saugumą. Saugumas taip pat yra ir mūsų prioritetas, organizuojame tik saugias keliones, į kurias nuvykus nereikia saviizoliuotis. Tiesa, dabar beveik iš visų šalių grįžus reikia saviizoliuotis Lietuvoje. Bet žmonės jau susitaikė su tuo, kad kitaip nebus, yra pasiilgę atostogų, todėl drąsiai renkasi šiltas atostogų kryptis, nes yra pasiilgę saulės ir šilumos“, – pastebi A. Paulionis.
Nors pandemija palietė ne vieno lietuvio kišenes, vis dėlto A. Paulionis pastebi, kad tautiečių biudžetas kelionėms yra padidėjęs.
„Žmonės, matyt, pinigų yra prikaupę. Ir renkasi prabangias atostogas. Nes, pavyzdžiui, vykti į Maldyvus, yra brangu ir nuskristi, ir apsistoti, tačiau tai yra viena populiariausių krypčių. Patys esame nustebę, kad lietuviai taip aktyviai renkasi prabangias keliones.
Vasarai kelionių galima įsigyti pradedant nuo 300 eurų asmeniui, priklausomai nuo krypties ir meto, kada planuojamos atostogos“, – sako „Baltic Tours“ atstovas.
„Novaturas“ marketingo ir viešųjų ryšių projektų vadovė Dovilė Zapkutė sako, kad keliautojų nuotaikos yra pozityvios. Pasak jos, kelionėmis besidomintiems lietuviams svarbu ne kryptys, o tai, kaip kuo greičiau ištrūkti iš Lietuvos.
„2021 metų atostogų pardavimus atidarėme dar 2020 m. pavasarį, nes žmonės norėjo perkelti savo suplanuotas keliones į šiuos metus. Žmonės domisi ir naujomis kelionėmis. Klientų aptarnavimo kolegos sako, kad daugeliui skambinančiųjų ne tiek svarbi atostogų kryptis, kiek pats faktas, kad kuo greičiau galėtų išskristi pailsėti.
Žinoma, šių metų planuojamos kelionių apimtys bus tikrai mažesnės nei įprastais metais. Vis tik mes vis dar gyvename karantino sąlygomis, o ši krizė parodė, kiek daug turizmo sektoriui įtakos turi veiksniai, kurių mes negalime kontroliuoti: viruso plėtra, valstybių priimami reguliavimai ir ribojimai, pačios turizmo rinkos pokyčiai“, – pastebi D. Zapkutė.
Pasak „Novaturo“ atstovės, šiuo metu lietuviai labiausiai domisi Tenerife, tačiau nevengia ir kitų krypčių.
„Praėjusią savaitę paskelbėme apie suplanuotus skrydžius į Tenerifės salą, vietų į vasario mėnesio skrydžius likę nedaug, aktyviai pildosi ir kovo mėnesio išvykimai. Atostogų pasiūlymai Dubajuje taip pat paklausūs. Jei epidemiologinė situacija bei sąlygos leis, įpusėjus pavasariui, keliautojams planuojame pasiūlyti atostogų Graikijos, Bulgarijos ir kitų populiarių atostogų krypčių kurortuose. Pastebime, jog pandemijos akivaizdoje lietuviai aktyviau planuoja atostogas Europos salose“, – teigia D. Zapkutė.
„Nuotolinio darbo galimybės suteikia daugiau galimybių derinti atostogų ir darbų planus, prisitaikyti prie saviizoliacijos reikalavimų. Keliautojai jau yra gerai susipažinę su saugumo reikalavimais keliaujant, turėti neigiamą testo sertifikatą jiems nėra naujiena“, – priduria „Novaturo“ atstovė.
D. Zapkutė pastebi, kad lietuviai negaili pinigų kelionėms, dažniau renkasi tolimesnes kryptis.
„Šiais metais keliautojai yra linkę rinktis ilgesnių trukmių atostogas, todėl itin domisi tolimosiomis egzotinėmis kryptimis. Praėjusiais metais mažiau keliavę žmonės domisi ilgesnėmis kelionėmis ir gali tam skirti didesnį biudžetą. Šiuo metu populiarios taip vadinamos „workation“ atostogos, kai žmonės dirba ir atostogauja vienu metu“, – sako D. Zapkutė.
Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius sako, kad nors aktyvumas perkant keliones yra žemesnis, nei priešpandeminiu laikotarpiu, visgi lietuviai vis aktyviau ryžtasi keliauti ir domisi užsieniu.
„Lyginant su pirmuoju karantinu, kuomet kelionės būdavo tik atšaukiamos ir nieko naujo neužsakoma, šiuo metu situacija geresnė -– pamažu įvedamos taisyklės keliautojams, kaip saugiai ir nepakenkiant nei sau, nei kitiems, keliauti ir atostogauti. Vis daugiau lietuvių, pasiilgusių atostogų, šią žiemą keliauja tomis kryptimis, kuriomis leidžiama.
Užsienio šalys mąsto, kaip saugiai atsiverti turizmui – ypatingai tos, kurios stipriai priklausomos nuo atvykstančių poilsiautojų. Taip pat, pakankamai aktyviai užsakomos vasaros sezono kelionės Pietų Europoje, keliautojai optimistiški, kad šį sezoną jau bus galima saugiai keliauti.
Aktyvumas perkant keliones artimiausiu metu net kelis kartus mažesnis, jei palygintume su užsakymais praėjusią žiemą, tačiau tai yra visiškai normalu, to tikėjomės ir laukiame pagerėjimo. Tačiau išankstiniai pardavimai – labai aktyvūs. Susidomėjimas vasaros kelionėms yra tikrai didelis.
Kažin, ar pasieks tokį patį lygį, kaip iki pandemijos – natūralu, kad dar ne visi ryžtasi keliauti. Kelionių organizatoriai yra pasiruošę šias keliones vykdyti, keliautojai noriai jas rezervuoja – liko tik sulaukti situacijos pagerėjimo ir aiškesnių taisyklių bei reikalavimų tokioms kelionėms“, – pastebi R. Širvinskas.
Pasak makalius.lt įkūrėjo, keliautojai šiuo metu dažniau renkasi ne tas kryptis, į kurias norėtų keliauti, tačiau tas šalis, į kurias įleidžiama be didesnių apribojimų.
„Keliautojams Covid-19 testo atlikimas prieš kelionę atrodo normali sąlyga, norint patekti į užsienio šalį. Be didesnių apribojimų šiuo metu keliautojai vyksta į Maldyvus, Meksiką, Jungtinius Arabų Emyratus, Kanarų salas Ispanijoje. Iš kaimyninės Lenkijos keliauja į Egiptą, Zanzibarą Tanzanijoje, Dominikos Respubliką, Žaliojo Kyšulio salas. Savarankiškai planuojasi atostogas Kosta Rikoje.
Prieš įsigydami kelionę, teiraujasi dėl Covid-19 situacijos šalyje, taikomų apribojimų, reikalavimų ir dokumentų, reikalingų atvykti“, –pastebi R. Širvinskas.
Pasak R. Širvinsko, jaučiama, kad lietuviai pasiilgo kelionių, todėl bent jau žiemos sezonu, skiria didesnį biudžetą savo atostogoms.
„Kelionės yra tolimesnės, ilgesnės trukmės. Biudžetas yra 50 proc. didesnis, nei anksčiau. Renkamasi aukštesnės kokybės viešbučius, nei įprastai. Padidėjo poreikis prabangioms atostogoms“, – pastebi jis.