Istorinis pastatas visiškai pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams, įrengtas uždaras kiemas, balkonai, terasos ir požeminis parkingas.
Visų Šventųjų g. 7 esantis pastatas įtrauktas į saugomų objektų paveldo sąrašą – čia buvo didikų rūmai, juose gyveno Sapiegų, Pšezdeckų šeimos, anksčiau pastatas priklausė Karmelitų vienuolynui.
Pasak projektą atstovaujančios „Capital PRO“ brokerės Karinos Paulauskaitės, tai atsakymas, kodėl tiek gyvenamosios paskirties būstai, tiek komercinės patalpos buvo tiesiog išgraibstytos: šiuo metu likę 5 laisvi butai ir 5 komercinės patalpos.
„Šiandien rinkoje daug įvairių NT projektų, tačiau Vilniaus senamiestyje atnaujinamų istorinių pastatų, kurie yra gerokai pranašesni nei naujai statomi modernūs, dažnai nederantys su pačia senamiesčio dvasia, pasirinkimas labai ribotas“, – sako brokerė.
Itin ribota pasiūla
Tai patvirtina ir prieš gerą pusmetį šiame projekte 4 kambarių butą įsigijęs 32 metų Gediminas.
„Išskirtinių projektų, tokių kaip Visų Šventųjų 7, kur istoriškai rekonstruotame senamiesčio pastate atnaujinama viskas, t. y. naujos komunikacijos, naujos perdangos bei visa šiuolaikiška ir šių dienų poreikiams pritaikyta namo infrastruktūra, galima suskaičiuoti ant dviejų rankos pirštų“, – sako jis.
Renkantis būstą, esminiai kriterijai buvo istorinė pastato vertė, autentiškumas, erdvūs butai – kai kurių jų lubų aukštis siekia daugiau nei 5 metrus – bei pačio projekto išskirtinumas.
„Išsirinkome būstą iš karto, kai tik galėjome ten pakliūti. Jau buvo parduotas visas antras aukštas bei pradėtos lieti mansardos perdangos. Būstas visiškai atitiko mūsų šeimos poreikius, norimą išplanavimą. Istorinis pastatas mus priėmė tikrai svetingai“, – pasakoja Gediminas.
Pasak jo, dar vienas svarbus aspektas, kad šiame name įsikurs tik 18 šeimų. Palyginus su kitais šiandien plėtojamais projektais, tai – labai mažai.
Tobula vieta gyventi
Vilniaus senamiestis dažnai pasirenkamas ir dėl strategiškai patogios vietos gyventi. Netrukus čia su šeima įsikursiantis Gediminas pabrėžė galimybę tiek pėsčiomis pasiekti Vilniaus centrą, tiek patogiai naudotis automobiliu.
„Namai – tarsi tvirtovė, senoji Vilniaus gynybinė siena, kur grįžus namo gali išeiti pasivaikščioti, mėgautis Vilniaus teikiamais malonumais. Tačiau auginant du mažamečius vaikus taip pat labai svarbus geras susisiekimas su darželiais, mokyklomis, būrelių vieta ir koncentracija, kad kaskart vežant ar parvežant vaikus nereikėtų gaišti laiko spūstyse“, – vardija jis.
Strategiškai patogią vietą, kaip itin svarbų kriterijų renkantis būstą, nurodė ir kita pirkėja – 29 metų Agnė, kuri su vyru belgu augina 3 metų sūnelį. Kurį laiką Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje gyvenę jauni žmonės prieš išvykdami taip pat buvo įsikūrę Vilniaus senamiestyje. Kadangi čia labai patiko, net nebuvo abejonių, kur norėtų gyventi – šeima įsigijo 3 kambarių butą.
Autentiškumo paieškos
„Daug keliaujame darbo reikalais ir laisvalaikiu, todėl yra tekę ilgesnį ar trumpesnį laiką gyventi viešbučiuose, apartamentuose. Tai turėjo didelę įtaką renkantis savo namus. Mūsų šeimai labai svarbi šalies kultūra bei istorija“, – pasakoja Agnė.
Pasak jos, kartais senamiestyje plėtojami projektai būna labai modernūs, nauji pastatai, kurie visai netinka prie senamiesčio dvasios ir, galima sakyti, yra be „sielos“, tuo tarpu projektas „Visų Šventųjų 7“ – visai kitoks: gera vieta, modernumas ir naujovės puikiai integruotos į senamies io architektūrą.
„Tai ir buvo, ko mes ieškojome: gyvenimas senamiestyje ir namuose, kurie turi istoriją. Be abejo, renkantis būstą labai svarbu ir tai, kad pastatas visapusiškai atnaujinamas: komunikacijos, vandentiekis, elektros instaliacijos ir kt. Tokį variantą senamiestyje pakankamai sudėtinga rasti“, – privalumus vardija Agnė ir džiaugiasi, kad pasirinktame bute turi išlikusią puikią istorinę sieną, kuri eina per visą vienos pusės buto plotą.