Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad šiuo metu koncertinos turima tiek, kada pakaktų padengti 20 km ruožą.
„Šiuo metu mes turime apie 140 km spygliuotos, pjaunančios vielos arba koncertinos. Kadangi yra numatytas sprendimas ją tiesti ne dviem aukštais, kaip buvo daroma, o šešiomis juostomis, tokiu atveju, koncertinos mes realiai turime 20 km“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministrė.
Jos teigimu, koncertiną tiesia kariai, planuojama pasitelkti kelininkus, taip pat privataus sektorius brigadas.
Iki šiol nutiesta apie 5 km vadinamosios koncertinos ties Druskininkais esančiame pasienio ruože, kuriuo pastaruoju metu sieną kerta bene daugiausia migrantų.
Koncertinos tiesimas buvo kurį laiką sustojęs dėl vykdytų viešųjų pirkimų procedūrų, taip pat trūkstamų elementų vielos, gautos dovanų iš Estijos, tiesimui.
Ministrės teigimu, už mėnesio ketinama gauti dar papildomus 100 km koncertinos iš Estijos, taip pat tiek pat Lietuva turėtų gauti iš Ukrainos.
Tvorą pasienyje su Baltarusija turėtų statyti „Epso-G“ – I. Šimonytė
Tvoros pasienyje su Baltarusija įrengimo projektą bus pavesta įgyvendinti vienai valstybės energetikos grupės „Epso-G“ įmonių. Tai ketvirtadienį patvirtino premjerė Ingrida Šimonytė.
„Kuri konkrečiai bendrovė bus pasirinkta, tą dar pasakysime vėliau, bet tai bus energetikos sektoriaus įmonė, kuri praktiškiausiai galėtų būti, dar turime aptarti, bet su grupe yra šitas sprendimas sutartas, kad ieškosime praktiškiausio sprendimo „Epso-G“ grupėje“, – spaudos konferencijoje sakė Vyriausybės vadovė.
Grupė vienija elektros ir gamtinių dujų perdavimo bendroves „Litgrid“ ir „Amber Grid“ – abi jos įgyvendina strateginius Lietuvos energetikos projektus, be to, grupėje yra pramonės statinių, elektros pastočių, linijų bei specialiųjų elektros įrenginių statybos įmonė „Tetas“.
„Teto“ generalinis direktorius Gediminas Mažeika BNS patvirtino, kad įmonė būtų pajėgi įgyvendinti projektą, jos jau buvo klausta apie techninius sprendimus.
„Epso-G” yra viena iš valstybės valdomų įmonių, turinti sėkmingos didelio masto infrastruktūros projektų įgyvendinimo patirties (...). Kaip ir daugelis Lietuvos piliečių, domimės ir aktyviai stebime šiuo metu pasienyje susidariusią situaciją. Jokių pavedimų dėl tokio projekto įgyvendinimo šiuo metu nesame gavę“, – BNS sakė grupės komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis. Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sakė, kad projektą galėtų įgyvendinti valstybinė energetikos įmonė, tačiau jos neįvardijo.
„Aš manau, kad tai galėtų būti viena iš energetikos įmonių, kurios turi patirties įgyvendinant infrastruktūros projektus“, – interviu portalui „15min“ sakė šalies vadovas.
I. Šimonytė trečiadienį teigė, kad Vyriausybė penktadienį ketina patvirtinti tvoros statybai paspartinti būtinus teisės aktų projektus, kurie kitą savaitę bus teikiami Seimo neeilinei sesijai.
Pjaunančios vielos tvora kainuotų daugiau kaip 152 mln. eurų. Ją nutarta statyti, siekiant apsisaugoti nuo iš Baltarusijos į Lietuvą plūstančių neteisėtų migrantų – šiemet jų skaičius jau viršijo 4 tūkst.
Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.