Vaizdo įraše matote droną rekordininką. Lietuvoje pirmą kartą juo nuo Birštono apžvalgos bokšto skraidinta siunta realiam užsakovui, esančiam kiek toliau nei už penkių kilometrų.
Dronu siuntą skraidinę entuziastai tikina – šiam iššūkiui teko nemažai ruoštis. Visa šio sumušto rekordo sėkmė priklausė nuo tinkamo oro.
„Geras oras, tai jokio lietaus, nestiprus vėjas yra viena iš kertinių sėkmingo skrydžio sąlygų. Greičiausiai čia šiandien nestovėtumėm jeigu lytų. Pasiekus tikslą, pasiekus užsakovo adresą siunta buvo paleista iš 20-30 metrų aukščio su parašiutu. Tada dronui beliko grįžti į pakilimo vietą“, – pasakojo drono valdytojas Ramūnas Želvys.
Penkis kilometrus drono nešina siunta nuskriejo iki užsakovo ir tada iš jo buvo išsviesta.
Iš pradžių apie parašiutą rekordininkai negalvojo, planavo siuntą ant žemės nuleisti paprastai drono pagalba. Tačiau jam priartėjus prie žemės dingdavo ryšys, ir bandymų metu dronas tapdavo nebevaldomas. Šią problemą išsprendžia parašiutas.
„Šita vieta ir buvo pati sudėtingiausia. Prie jos praleidom daugiausiai laiko – tiek gaminant parašiutą, kišenėles, tiek testuojant kišenėles. Su tokiais iššūkiais susidūrus nebūtu buvę įmanoma visko įgyvendinti be nuodugnaus planavimo ir darnaus komandinio darbo“, – teigė R. Želvys.
Siuntų gabenimas dronais vis sparčiau populiarėja visame pasaulyje. Pasak rekordininkų – tai tikrai efektyvus būdas gabenti daiktus greitai, tiesa, nedideliais atstumais.
„Čia jau ne tik, kad gali tapti realybe, čia jau yra pristatomos siuntos dronais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Japonijoje. Kaip pavyzdį – kokios siuntos galėtų būti gabenamo – tai būtų kraujas ir jo komponentai, iš kraujo centrų į vietines ligonines. Tokios siuntos reikalauja skubaus pristatymo, pristatymo laikas yra labai svarbus“, – pridūrė R. Želvys.