Anot ministro, rudenį į Lietuvą atvykstančių vokiečių karių bus iki 50-ies.
„Greičiausiai jau prisijungs mums skirta brigada į mokymus Lietuvos teritorijoje. Nors mes stacionarios infrastruktūros dar neturime, tačiau turime laikiną infrastruktūrą.
Kita vertus, kariams, pagal jų poreikį, atvykstantiems kartais ir nereikia laikinos infrastruktūros, kartais [jie] paprašo leidimo įsikurti lauko sąlygomis. Svarbu, kad būtų elektra ir visa kita. Tai tas galimybes irgi turime. Taip, kad vokiečių pajėgų Lietuvoje daugės“, – nurodo A. Anušauskas.
Šiuo metu NATO partnerių Lietuvoje skaičius siekia apie 2,5 tūkst., patvirtina ministras.
Pasikeitusi saugumo situacija Lietuvoje
Žurnalistams pirmadienį krašto apsaugos ministras nurodė, kad karas Ukrainoje iš esmės lėmė ir saugumo situacijos pokyčius Lietuvoje.
„Mūsų saugumas dabartinėmis sąlygomis sustiprėjo. Sąjungininkų pajėgos išaugo ženkliai. Aš skaičiuočiau – pusantro karto. Susitarimai dėl pajėgų dislokavimo papildomų ir priskyrimo Lietuvos gynybai taip pat pasiekti.
NATO įvertino Rusiją kaip grėsmę [ir tada], kai anksčiau buvo partnerystės santykiai netgi pasklebti. Pokyčiai yra radikalūs, dideli, ir šitoje vietoje Lietuvos saugumas yra stipresnis negu anksčiau“, – patikino A. Anušauskas.
Kiek anksčiau kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys komentavo, kad rugsėjį į Lietuvą atvykstančios vokiečių karių brigados priešakinis elementas – štabo dalis, atsakinga už pasiruošimą dislokuoti kitus vienetus, įvertinti kitas sąlygas.
„Manyčiau, kad šio mėnesio eigoje (rugpjūčio – BNS) bus galutinai apsispręsta, ar bus Rukloje dislokuotas, ar kažkur arčiau prie Vilniaus“, – žurnalistams sakė vadas.
„Faktas yra, kad kažkokia dalį priešakinio elemento jau iki rugsėjo galėsime turėti ir čia, bet galutinio taško reikia dar trupučiuką palaukti, nes dabar kaip tik vyksta susitikimai pačiame aukščiausiame kariniame lygmenyje“, – pridūrė jis.
Vokietijos brigada Lietuvoje dislokuojama dėl to birželį sutarus abiejų šalių vadovams.
NATO taip pat patvirtino ketinimus esant poreikiui iki brigados lygio kelti Aljanso rytinio sparno šalyse 2017 metais ir vėliau dislokuotus tarptautinius batalionus. Lietuvos pareigūnai teigia, kad infrastruktūrą Vokietijos brigados visiškam dislokavimui šalyje gali parengti iki 2025 metų.