Ministras nurodė, kad ketinama svarstyti pokyčius dėl izoliacijos tvarkos ne tik medikams, bet ir visai visuomenei. Kaip konstatavo jis, omikronas nesirenka, ar tu esi pasiskiepijęs, ar nesiskiepijęs, jis paliečia visus, tad reikia ir tą atliepiančių sprendimų.
„Šiandien reanimacijose stabilu, pacientų skaičius stabilus. Todėl šiandien sprendžiame problemą, kaip užtikrinti specialistų ir kitų žmonų darbą, kad saviizoliacijos taisyklės nedestabilizuotų situacijos, nes matome, kad omikron atmaina elgiasi kitaip delta, dėl to turime koreguoti savo veiksmus“, – komentavo jis žurnalistams prieš Vyriausybės pasitarimą.
Anot jo, jei šiandien turimas 10 dienų izoliacijos laikotarpis, tai būtų galima galvoti apie trumpesnį laikotarpį – 7 dienas.
„Nes esame tame etape, kai turime rūpintis specialistais ne tik sveikatos apsaugos sistemoje, bet ir kitose valstybei svarbiose kritinėse funkcijose“, – sakė A. Dulkys.
Dėl omikron hospitalizuotų nėra
A. Dulkys konstatavo, kad dabartinė situacija kelia nerimą, bet reikia žiūrėti tendencijas.
„Visi omikron atvejai, kiek jų yra Lietuvoje nustatyta, kol kas nesibaigia hospitalizacija ir kažkokiu sunkesniu atveju, tai čia kažkokių argumentų nėra. Tai mūsų kaip tik tikslas yra svarstyti ir galvoti tas priemones, kurios padėtų išvengti karantino, padėtų moksleiviams išlikti mokyme. Ir vienas tokių dalykų, kurį šiandien diskutuojame, kai kuriuos tarpinius sprendimus esame priėmę, reikia peržiūrėti saviizoliacijos tvarkas ir taisykles.
Nes jei šiandien mums yra pavykę susitvarkyti su ligoninėmis, pacientais. Bet tai nieko nereiškia, kelių savaičių bėgyje gali labai stipriai pasikeisti, priklausomai nuo to, kaip keisis atmaina. Bet dabar mes turime užtikrinti, kad sistemoje netrūktų ne tik lovų, įrangos, bet ir specialistų, ekspertų gydytojų, slaugytojų, kurie gali pacientus prižiūrėti“, – komentavo ministras.
Anot jo, jei iš pradžių buvo daug nerimo, kas bus reanimacijose, kaip bus su hospitalizacija, dabar matome, kad pasiskiepijusiųjų dėka matomas pozityvus poveikis.
„Net ir negavę sustiprinančios dozės jie išvengia hospitalizacijų, sunkių būklių. O po trijų skiepų yra dar geresnis efektas, bet ir jis nėra be pabaigos. Tai negalime užbėgti už akių, turime pažiūrėti, kaip seksis toliau tvarkytis“, – dėstė A. Dulkys.
Karantino išvengsime?
Pasiteiravus, ar galima artimiausiu metu laukti kažkokių sugriežtinimų, A. Dulkys tą atmetė, bet kartu teigė, kad dar negalime būti ramūs.
„Kiekviena diena, kiekvienos dienos situacija gali sudaryti sąlygas tam tikriems pasiūlymams“, – sakė jis.
Paklaustas, ar gali būti taip, kad karantino apskritai neprireiks, A. Dulkys nieko neatmetė.
„Viskas yra mūsų pačių rankose. Prisiminkime, ką mes kalbėjome apie reanimacijas ir ligonines, susitvarkėme? Susitvarkėme. Dabar yra kita problema, sprendžiam ją. Susitvarkysime, tada nebus ir jokių karantinų. Bet kaip elgsis omikronas, žiūrėsime, gal jei taip stipriai palies funkcijas, gali būti visko“, – neatmetė jis.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vylėsi, kad karantino tikrai neprireiks.
„Aš už tai, kad jo nebūtų. Ir taip pat, kad Vyriausybė nekeistų jokių kriterijų, kuriuos nusistatė – tai 240 reanimacinių kovidinių lovų. Ir tiek žinių. Atvejai tikrai augs, visus kviečiu padėti mums. Padėti ta prasme, kad nereikėtų jokių sprendimų, t. y. truputėlį atsargiau elgtis. ir tikiuosi, kad karantino nebus“, – prieš ministrų pasitarimą kalbėjo ji.
1701 atvejis, 10 mirčių
Praėjusią parą nustatytas 1701 naujas COVID-19 atvejis, mirė 10 žmonių, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Septyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 207 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyti 2394 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydoma 1111 COVID-19 sergančių pacientų – maždaug pusšimčiu daugiau nei prieš parą, 93 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta apie 7,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 1,4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 1144,4 atvejo ir per parą paaugo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat paaugo ir siekia 18,2 procento.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo per 544,2 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 7,6 tūkst. žmonių.