„Šiuo projektu siekiama, kad nukentėję nuo smurtinių nusikaltimų žmonės gautų visapusišką pagalbą, t.y. psichologo konsultacijas, socialines, sveikatos priežiūros ir kitas būtinas paslaugas. Negali taip būti, kad smarkiai nukentėjęs nuo pavojingų nusikaltimų žmogus paliekamas likimo valioje, su savo bėdomis turi tvarkytis pats“, – sakė A. Paulauskas.
Anot parlamentaro, šiuo metu psichologo, socialines ir kitas būtinas paslaugas gauna tik asmenys, kurie yra pripažįstami nukentėję artimoje aplinkoje. Tuo tarpu nukentėję asmenys nuo smurtinių nusikaltimų, kurie padaro didžiausią žalą asmeniui ir priskiriami prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, tokios pagalbos negauna.
„Tarkime, šeima neteko smurtine mirtimi žuvusio vaiko, tai tėvams turi būti suteikiama visapusiška pagalba iš valstybės. O dabar artimieji dažnai net nežino kur kreiptis dėl žalos atlyginimo, o kompleksinių paslaugų negauna išvis. Šiuo projektu siekiama praplėsti keičiamo įstatymo ribas, padidinti nukentėjusio asmens teisinę apsaugą“, – teigė A. Paulauskas.
Seimo narys teigia, kad jeigu šiam įstatymo projektui bus pritarta, kuriami kompensavimo ir žalos atlyginimo mechanizmai būtų finansuojami iš dabar veikiančio Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondo, kurio šaltiniai yra nuteistų asmenų sumokėtos įmokos, valstybės asignavimai.
Šiam įstatymo projektui dar turi pritarti Seimas.