„Šiandien jau girdime ne vieną atvejį, kai bepiločiai orlaiviai, liaudyje vadinami tiesiog dronais, skraido virš svarbių valstybinių pastatų, įkalinimo vietų ar tankiai apgyvendintų teritorijų. Tai kelia susirūpinimą, nes tokie prietaisai gali būti pasitelkiami žvalgybos tikslams, nelegaliai veiklai ar nusikaltimams. Yra informacijos, kad dronais žvalgomos teritorijos virš individualių namų, po to juose vykdomos vagystės. Arba virš kalėjimo praskridęs dronas numeta kokį nelegalų siuntinį nuteistiesiems. Todėl reikia bent minimaliai apriboti dronų skraidymo zonas, nustatyti objektus, virš kurių dronai skraidyti negalėtų“, – sakė A. Paulauskas.
Pasak parlamentaro, bepiločių orlaivių naudojimas yra reglamentuotas patvirtintose Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklėse. Pagal šias taisykles, kiekviena savivaldybė turi teisę leisti ar neleisti bepiločių orlaivių skrydžių vykdymą.
„Kiekviena savivaldybė turėtų nuspręsti virš kokių objektų bepiločių orlaivių vykdymas negalimas, tarkime rajone esančios įkalinimo įstaigos, svarbūs strateginiai pastatai, institucijos. Taip būtų galima apsidrausti nuo nereikalingų išpuolių ar netgi nusikalstamos veikos“, – tvirtino A. Paulauskas.
NSGK vadovo teigimu, bepiločiai orlaiviai yra pakankamai naujas dalykas ir jų reglamentavimas yra dar pradinėje stadijoje. Nėra nustatytos atsakomybės už taisyklių pažeidimus, taip pat reikalinga ir pačių bepiločių orlaivių klasifikacija. Bepiločiai orlaiviai tampa vis populiaresni, tad reikalinga ir atitinkama jų priežiūra bei kontrolė.