Ji sakė esanti įsitikinusi, kad pelno mokesčio didinimas 1 procentu įmanomas ir pakeliamas, jam pritaria verslo organizacijos. Tuo metu dėl akcizų didinimo ji tikisi diskusijų, kad jie nebūtų per didelė našta vidurinei klasei.
„Akcizų politika grindžiant žaliąja darbotvarke irgi atrodo perspektyvi sritis, toliau kalbėsimės, kaip tai padaryti kuo subalansuočiau, kad akcizų politika sugeneruotų pajamų, reikalingų gynybai, per daug neužkrautų naštos vidurinei klasei“, – BNS antradienį teigė ministrė.
Tačiau, pasak A. Armonaitės, pasigendama ambicingesnio lengvatų peržiūrėjimo žemdirbių naudojamam kurui: „Ten gana nelygios sąlygos ir manome, kad gyvulių ūkio lengvatą galima naikinti bent iš dalies, bet to nematome.“
Komentuodama draudimo sutarčių apmokestinimo idėją, ministrė teigė, kad dėl to pabrangtų draudimo paslaugos, todėl frakcija tam nepritars.
„Draudimo sutarčių apmokestinimą 10 proc. vertiname kritiškai ir tam nepritarsime, nes matome, kad gynybą finansuoti yra ir kitų šaltinių“, – pareiškė A. Armonaitė.
A. Armonaitė įsitikinusi, kad resursų finansuoti gynybą būtų galima rasti perskirstant savivaldybėms tenkančią gyventojų pajamų mokesčio dalį. Pasak jos, taip būtų galima surinkti apie 150 mln. eurų.
Ministrė teigė, kad radusi papildomą gynybai būtiną finansavimą Lietuva galės jaustis saugia šalimi.
„Tikiuosi, kad sprendimai dėl gynybos finansavimo pagaliau leis Lietuvai iš aukščiausių tribūnų kalbėti apie tai, kad ji yra saugi šalis, o ne piešti Lietuvą grėsmės akivaizdoje“, – teigė A. Armonaitė.