„Po dviejų partijai metų dar nėra tų, kas nori pasiūlyti alternatyvą, gal tai visai natūralu, nes kryptis pasirinkta sudėtinga. Žinoma, tikimės, kad bus daugiau lyderių, nors jų pakankamai nemažai Seime ir Vyriausybėje“, – po balsavimo kalbėjo A. Armonaitė.
Partijos suvažiavime už A. Armonaitę balsavo 265 partijos nariai, 7 buvo prieš, o 6 susilaikė.
A. Armonaitė užsiminė, kad jau ieško pamainos į Vilniaus miesto merus nebeketinančiam kandidatuoti Remigijui Šimašiui: „Jau ieškome dabar ir turime kandidatų, apie kuriuos tikrai netrukus duosime žinoti“.
Po balsavimo A. Armonaitė teigė, kad sieks įtikinti koalicijos partnerius, kad palaikytų jų siūlomus įstatymus.
„Darbų yra labai daug <...> Mūsų laukia sunkus ir ilgas darbas. Mes, tikiuosi, įtikinsime savo kolegas argumentais, nuoširdžiu darbu. Tie pokyčiai yra reikalingi Lietuvai – jie reikalingi ne Laisvės partijos politikams, o šimtams tūkstančių žmonių“, – Laisvės partijos suvažiavime teigė partijos lyderė.
Pasak A. Armonaitės, ji krentančių partijos reitingų nesureikšmina: „Esu mačiusi visokių reitingų, natūralu, kad tai banguojantis dalykas. Nesureikšminu visiškai“.
Armonaitė: „Mes esame avangardas. Mes toli gražu nesame tobuli“
A. Armonaitė teigė, kad Laisvės partija nėra tobuli, kartais klysta, bet siekia, kad būtų užtikrintos žmogaus teisės ne tik kaimynystėje, bet ir Lietuvoje.
„Mes esame avangardas. Mes toli gražu nesame tobuli. Kartais klystame, bet darome viską, kas mūsų jėgose, kad atstovautume visiems, kas mumis tiki ir į mus deda viltis“, – Laisvės partijos suvažiavime teigė partijos lyderė.
„Lietuva ekonomikoje, moksle, švietime, tarptautinėse partnerystėse siekia ir tikrai pasieks labai daug. Mes džiaugiamės, kad prisidedame ir kuriame šiuos reikšmingus pokyčius, tačiau yra dalykas, kuris nekainuoja biudžeto lėšų ir, net tiesą sakant, daugeliui Seimo narių nereikia įdėti labai daug darbo, bet, deja, tai sunkiai skinasi kelią. Kalbu apie mūsų vidaus politikos žmogaus teisių darbotvarkę“, – kalbėjo A. Armonaitė.
Partijos lyderės teigimu, dažnas mano, kad baudžiamieji įstatymai yra vienintelė išeitis ir vienintelis prevencijos kelias, tačiau yra kitas kelias.
„Nenorime ir nerandame savyje jėgų priimti kitą, net priešingai, kuriasi organizacijos ir judėjimai, kurie neigia kitą ir kitokį. Ir labai gaila, kad pritrūksta politinės valios ir drąsos net duoti startą parlamentinei diskusijai apie šiuos istorinius žmogaus teisėms sprendimus, kurie padėtų šimtams tūkstančių žmonių“, – sako A. Armonaitė.
Ji kalbėjo apie grąžintą tobulinti Partnerystės įstatymo projektą: „Aš asmeniškai tai priimu kaip užduotį telkti, argumentuoti, įtikinti, kad šie pokyčiai yra reikalingi ir būtini, kad žmogaus teises gintume ne tik kaimynystėje, ne tik pasaulyje, bet ir tvirtai tą laisvės idėjų vėliavą čia, Lietuvoje, būtume iškėlę“, – teigia politikė.
„Daug kam šypsnį kelia, kai mes kalbame apie partnerystes kosmoso srityje“
A. Armonaitė kalbėjo apie ekonomiką, ji pažymėjo, kad Lietuva siekia pritraukti užsienio investicijas. Jos teigimu, tikimasi, kad Lietuva taps namais progresyviems verslams iš Baltarusijos.
„80 įmonių jau persikėlė arba aktyviai svarsto – dar šimtus galime pritraukti. Būtent mūsų pastangomis jiems darbuotojų ir investicijų perkėlimas jau greitai taps labai paprastas ir automatinis. Palaikome už liberalią demokratiją kovojančius žmones ir kviečiame juos saugiai tęsti savo veiklą Lietuvoje, arti savo namų“, – sakė politikė.
„Daug kam šypsnį kelia, kai mes kalbame apie partnerystes kosmoso srityje, tačiau jos jau šiandien keičia mūsų kasdienį gyvenimą. Mūsų įsitraukimas į šių technologijų vystymą jau šiandien kuria pokyčius: sveikatos, optikos, lazerių, robotikos, dirbtinio intelekto, aplinkos apsaugos srityse.
Mes didžiuojamės studentais iš Lietuvos, kurie stažuojasi NASA. Mes didžiuojamės Lietuvos orlaivių pilotais, inžinieriais, matematikais ir visais, kurie pirmą kartą istorijoje galės dalyvauti Lietuvos kosmoso agentūros astronautų ir parastronautų atrankoje.
A. Armonaitė džiaugėsi, kad Marius Skuodis su komanda pakvietė į Lietuvą Elano Musko kampaniją.
Išrinko visą partijos vadovybę
Partijos pirmuoju pavaduotoju tapo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, pavaduotojais taip pat paskirti parlamentarė, Neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė, susisiekimo ministro politinis patarėjas Mindaugas Tarnauskas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas ir parlamentaras, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.
Taip pat suvažiavime patvirtinti nauji Valdybos, Etikos ir skaidrumo komisijos bei Kontrolės komisijos nariai.
Laisvės partijos valdyboje dirbs R. Šimašius, Morgana Danielė, V. Mitalas, Evelina Dobrovolska, Ieva Pakarklytė, T. V. Raskevičius, M. Ošmianskienė, Marius Matijošaitis, Deimantė Rimkutė, Umberto Masi, Karolis Žemaitis, M. Tarnauskas, Donalda Meiželytė, Vytautas Kukarskas, Daniel Ilkevič, Agnė Vaiciukevičiūtė, Vincas Jurgutis, Nerijus Vitkauskas, Skirmantas Tumelis ir Liucija Daraškaitė
Etikos ir Skaidrumo komisijos nariais tapo Laura Bliujienė, S. Tumelis, Daiva Jankauskaitė, Tadas Kriščiūnas, Andrius Dobrovolskis, Renaldas Vaisbrodas, Agata Aganauskienė, Ligita Šapranavičiūtė, Lina Bagdonaitė.
Kontrolės komisijoje dirbs Marija Balčiūnaitė, Vaidotas Statulevičius, Kasparas Subačius, Renata Jančiauskaitė, Laurynas Kryžauskas, Modestas Skersys, Rokas Budrauskas, Karolis Trečiokas ir Vladislav Ošmianskij.
Laisvės partija įkurta 2019 metų birželio 1 dieną. Dalis jos narių ir lyderiai, tarp jų A. Armonaitė ir R. Šimašius, prieš tai paliko Liberalų sąjūdį.
Partija turi 11 Seimo narių frakciją, dalyvauja koalicinėje Vyriausybėje bei vadovauja Ekonomikos ir inovacijų, Teisingumo bei Susisiekimo ministerijoms.