Seimas nusprendė, kad nuo šiol bedarbiai turės rinktis: gauti išeitinę išmoką arba bedarbio pašalpą. Užsirašius darbo biržoje, pašalpa jiems bus mokama tik praėjus tiek mėnesių, už kiek buvo išmokėta kompensacija.
Už pataisas šiandien balsavo 56 Seimo nariai, prieš - 22, susilaikė 19.
Premjeras Andrius Kubilius yra argumentavęs, kad tokia politika padės „racionalizuoti sistemą“, o socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys tvirtino, kad taip darbo netekęs žmogus bus remiamas ilgiau. „Turime visi suprasti, kad krizės laikotarpis nebus trumpalaikis, ir mes suinteresuoti, kad žmogus būtų remiamas kuo ilgiau“, - yra sakęs jis.
Be to, taip bedarbiai esą bus skatinami ieškoti darbo. Anot R. J. Dagio, „nedubliavimas tų išmokų kaip tik skatina žmogų dirbti. Dabar minimali alga siekia 800 litų, o kai tu gauni žymiai didesnes, tas skatinimo akcentas prapuola”.
Taip pat Seimas nustatė, kad savivaldybių teritorijose, kuriose vidutinis paskutinio ketvirčio registruotų bedarbių ir paskutinio skelbto darbingo amžiaus gyventojų santykis 1,5 karto ir daugiau didesnis už šalies vidutinį santykį, Nedarbo draudimo išmokų nuostatuose nustatyta tvarka gali būti 2 mėnesius pratęsta nedarbo draudimo išmokų bedarbiams mokėjimo trukmė.
Sprendimą dėl savivaldybių teritorijų, kuriose pratęsiama nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmė, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos teikimu priims socialinės apsaugos ir darbo ministras.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.