“Kol kas kol nėra įstatymuose apibrėžta, kas yra nelojalumas, ir jo turinys tai tik per šias prizmę žiūrint, užtenka argumentų sprendžiant, ar toks pareigūnas gali būti Lietuvos Respublikos pareigūnu“, - tvirtina vidaus reikalų ministras Suauius Skvernelis.
Pati policija pareigūno vardo žeminimo šioje situacijoje neįžvelgė, o fotosesiją surengęs policininkas su slaptais dokumentais nedirbo. Todėl atsakomybės ir išvengė. Parlamentaras Andrius Mazuronis mano, jog institucijų vadovai tokiais atvejais turėtų reaguoti griežčiau ir įtariamus asmenis tiesiog atleisti iš darbo. Visgi Seimas nelojalumą apibrėžiančio įstatymo šiandien parengti nesugebėtų - sąvoka pernelyg plati.
Tiesa, žmonės pareigūno prie kryžiaus kalti neskuba. Nors ir pripažįsta, jog toks elgesys policininkui nedera, yra manančių, jog nuotraukos su Rusijos karine uniforma tiesiog humoro išraiška.
Tuo tarpo politologas Nerijus Maliukevičius, sako, kad policininko dėvėta apranga galėjo įžeisti ir nukentėjusiuosius per Sausio 13-osios įvykius. Politologas pabrėžia, kad dabartinėje geopolitinėje situacijoje net ir nekaltas juokas gali turėti gilesnę potekstę.
“Tas bandymas iš Kremliaus paveikti tikslingai ne tik bendrąja prasme žmonių nuomonę, bet ir tam tikrų institucijų žmones, kurie turėtų įtakos naujosioms puolimo taktikoms, yra svarbus dalykas“, - mano N. Maliukevičius.
Plačiau – TV3 reportaže.