• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių miesto pradinių mokyklų bendruomenės neketina pasiduoti – reikalauja išsaugoti pradinės mokyklos tipą. Kovo 27 dieną prie Savivaldybės įvyks protesto akcija. Miesto meras Justinas Sartauskas irgi nenusileidžia – renka Tarybos frakcijų vadovų parašus už mokyklų jungimą. Ar merui tai nekainuos posto?

REKLAMA
REKLAMA

Taupoma

Mokyklų jungimo projektus miesto Taryba svarstys kovo 28 dienos posėdyje. Siūloma Centro pradinę jungti prie Vinco Kudirkos progimnazijos, „Saulės“ pradinę – prie "Romuvos" progimnazijos, Lieporių pradinę – prie Gegužių progimnazijos.

REKLAMA

Vienas svarbiausių Savivaldybės administracijos argumentų – pradinėse, išskyrus Centro pradinę, nebėra nustatyto minimalaus mokinių skaičiaus. Centro pradinė gelbėtų mažėjančią V. Kudirkos progimnaziją.

Projektą pirmasis ėmėsi svarstyti Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas. Jo posėdyje Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė teigė, kad Centro pradinės jungimas siūlomas, nes miesto centre per daug mokyklų formuoja pradines klases. Išsaugota V. Kudirkos progimnazija esą padėtų užtikrinti ugdymo proceso tęstinumą.

REKLAMA
REKLAMA

Pertvarka vėl motyvuojama ir taupymu. Mokyklų administracinės išlaidos mažėtų. Pradinėse jos dabar sudaro 23–28 procentus mokinio krepšelio lėšų, p pagal metodiką turėtų sudaryti tik 14 procentų.

V. Damskienė tikino, jog sutaupytus šimtus tūkstančių litų galima būtų nukreipti ugdymo procesui ir mokytojų darbo užmokesčiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažėtų poreikis iš Savivaldybės biudžeto skiriamoms aplinkos lėšoms. Pavyzdžiui, 3,5 aplinkos darbuotojų etato panaikinus būtų sutaupyta 85 tūkstančiai litų, o direktoriaus – 50 tūkstančių litų.

Kiek sutaupytų, dar neaišku

Kiek iš viso planuojama sutaupyti lėšų, neinformuota. Kiek būtų netekusių darbo mokytojų, kitų darbuotojų, taip pat neskaičiuota.

REKLAMA

V. Damskienė tikino, jog dėl mokinių mažėjimo kasmet apie 90 mokytojų reikėtų atleisti. Bet perskirstomi darbo krūviai ir iš tiesų darbo netenka apie 40 mokytojų.

Tik „Saulės“ pradinės mokyklos direktorė Regina Miežienė sakė, jog dėl jungimo iš 30 darbuotojų 21 liktų be darbo.

Centro pradinė dar liktų savo pastate. Kitoms planuojamas įkeldinimas į Gegužių ir "Romuvos" progimnazijas. "Romuvos" progimnazija pradinei galėtų pasiūlyti tik dvi patalpas po 50 kvadratinių metrų ploto

REKLAMA

V. Damskienė neslėpė, jog šiose progimnazijose situacija blogėtų.

Šansas – privati mokykla?

Politikai klausė, ar bendruomenės nesvarsto galimybės mokykloms tapti privačiomis. Mokinio krepšelį gautų, o aplinkos lėšas tėvai mokyklai suneštų.

Pradinei mokyklai per metus reikia 230–290 tūkstančių litų aplinkos lėšų.

„Apie kokią privačią mokyklą galima svajoti, jeigu klasėje tik 4 vaikams tėveliai užsako pietus?“ – klausė Centro pradinės mokyklos mokytoja Kristina Vaitiekūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikam peršama liga

Danutė Butkuvienė, Lieporių pradinės direktorė, priminė, jog pagal švietimo politikos nuostatas mokykla turi būti arčiau vaiko namų.

Lieporių pradinė yra mikrorajono centre. Ją prijungus prie Gegužių progimnazijos pradinukams tektų keliauti į mikrorajono pakraštį.

Centro pradinės atstovai klausė, kodėl mokykla judinama, jeigu ji atitinka 65 procentus mokyklų tinklo plano reikalavimų?

REKLAMA

„Centro pradinės vaikų nenuvesite į V. Kudirkos progimnaziją. Kai Centro pradinei neleido trečios pirmokų klasės komplektuoti, vaikai nuėjo į Jovaro ir „Juventos“ mokyklas, jos pūtėsi, – sakė tėvų atstovas, nors politikai aiškino, jog V. Kudirkos progimnazija ir „renovuota, ir salę, ir stadioną turėsite, ir autobusiuką duos“.

REKLAMA

Centro pradinės mokytoja Kristina Vaitiekūnienė mokyklų situaciją palygino su ligonių būkle.

„Septynerius metus jaunam ir sveikam peršama mintis, jog jis ligonis, ir jo organus norima persodinti senam ligotam. Bet ar dėl to jis išgyvens?“ – klausė mokytoja.

Frakcijose – rankų laužymas?

Šiaulių meras Justinas Sartauskas jau ėmėsi parašų rinkimo akcijos. Vakar išplatino valdančiosios koalicijos pareiškimo tekstą, kurį siūlo pasirašyti visoms frakcijoms. Jų vardu parašus padėti turi frakcijų seniūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie turėtų pritarti, kad Tarybos kovo 28 dienos posėdyje būtų svarstomi sprendimų projektai dėl išvardytų mokyklų jungimo.

Tik esą koalicija būtų atvira ir „kitokiems reorganizavimo būdams, jeigu iki kovo 25 dienos mokyklų bendruomenės pateiktų siūlymus raštu“.

Centro pradinė mokykla inicijuoja protesto akciją prie Savivaldybės Tarybos posėdžio išvakarėse, kovo 27 dieną. Leidimas gautas, jungsis į akciją ir kitų pradinių mokyklų bendruomenės.

REKLAMA

NUOMONĖS

Mero bendražygiai – kategoriškai prieš

Socialdemokratų meras J. Sartauskas diriguoja miesto valdančiajai koalicijai. „Šiaulių kraštas“ klausė, kokia yra šiauliečių Seimo narių socialdemokratų nuomonė, nes jos dabar nesigirdi.

Seimo narys Valerijus SIMULIK:

– Esu kategoriškai prieš mokyklų jungimą ir šiuo klausimu balsuosiu prieš pirmadienį partijos skyriaus taryboje. Ypač po to, kai Ūkio ministerijoje meras gavo pinigų Menų inkubatoriaus projektui. Aiškėja, jog 5–6 metus Menų inkubatoriui išlaikyti kasmet reikės 600 tūkstančių litų iš Savivaldybės biudžeto.

REKLAMA

Pinigų yra. Bet jie atimami iš švietimo sistemos ir nežinia kam atiduodami. Tegu steigiasi Menų inkubatorius, bet tegu išsilaiko pats. Vaikų sąskaita dabar steigs naujas biudžetines įstaigas suaugusiems.

Jeigu meras nemoka dirbti, jeigu Savivaldybės vadovai nesugeba valdyti miesto švietimo situacijos, tegu ieško kitų sprendimų.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys Arvydas MOCKUS:

– Būdamas miesto Tarybos nariu nepasirašiau dėl mokyklų jungimo ir dabar nuomonės nepakeičiau. Visos šios mokyklos dar gali gyvuoti. Stebiuosi mero pozicija. Centro pradinė turi išlikti. Spėju, jog kažkam labai rūpi jos pastatas, dėl to yra pritempta ir kitų pradinių mokyklų reorganizacija.

Rūta JANKUVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų