Bulvės buvo auginamos dirvožemyje paimtame iš Atakamos dykumos Peru, ši dirva primena dirvą rastą Marse. Mokslininkai įdėjo dirvožemį ir bulvės šakniagumbius į talpyklą ir įdėjo jį į hermetiškai uždarytą CubeSat palydovą. CubeSat yra mažas palydovas naudotas kosmoso tyrimams šių metų vasario 14 dieną.
Eksperimento metu CubeSat palydove bulvės daigui buvo tiekiamas prisotintas maistinių medžiagų vanduo. Taip pat remiantis Marso atmosfera sureguliuota temperatūra. Tai apima: oro slėgį, anglies dioksido ir deguonies kiekį. Jutikliai stebėjo esančias sąlygas, bulvių augimą bei dygimą fiksavo dvi kameros. Rezultatai parodė, kad daigai atsirado per 10 dienų, kaip teigiama CBC News.
Julio Valdivia-Silva, mokslinių tyrimų narė SETI Institute, kuri dirbo NASA's Ames tyrimų centre, paaiškino, kad auginti augalus panašiomis į Marsą sąlygomis yra reikšmingas etapas šiame eksperimente.
Ji taip pat paaiškino, kad jeigu augalai gali toleruoti ekstremalias sąlygas, kuomet yra palydove, yra didelė galimybė, kad jie galės augti ir Marse.
Ji pridūrė, kad jie darys keletą atskirų eksperimentų išsiaiškinti, kurios bulvių veislės auga geriausiai. Taip pat norima nustatyti pačias prasčiausias sąlygas, kuriomis bulvės dar gali išgyventi.
Walter Amoros, CIP bulvių kultūros tyrinėtojas, sakė, kad buvo netikėta pamatyti bulves, toleruojančias abiotinį stresą ir sugebančias išleisti ūglius šiame dirvožemyje. Jis taip pat sakė, kad nepaisant to, kokios būtų Marso misijų išvados, eksperimentai jau pateikė gerų žinių apie bulvių potencialą padėti žmonėms išgyventi ekstremaliomis sąlygomis Žemėje. Tuo tarpu, mokslininkai padarė išvadą, kad Marse auginamos bulvės ateityje turės purios struktūros dirvą kupiną maistinių medžiagų, kurios leis stiebagumbiams tinkamai išaugti.