Man neturi reikšmės, kai tekama už kitataučio, bet, kai moteris su moterimi, ar vyras su vyru - tai nepriimtina.
Šiauliuose kitatautis – nieko blogo, nebent jis eitų nuogas ar kitaip nedramai elgtųsi. Gyvena ar svečiuojasi, jis turi gerbti mūsų tradicijas, o mes irgi turime gerbti jo.
Rokas Mazuronis, architektas:
Manau, kad lietuviai tolerantiški. Pamatęs tamsiaodį atsisuku pasižiūrėti, nes įdomu, bet tai ne tas pats, kaip įžeidinėti.
Man atrodo, kad kultūrų susiliejimas yra normalus dalykas. Žmonės turėtų draugiškiau elgtis, nes ne tik pagal odos spalvą vieni su kitais bendrauja.
Netolerantiškumas yra ne lietuvių, o laikmečio bruožas. Susikaupus negatyvui, visuomenėje jis išlenda įvairiomis formomis. Kas bus žaibolaidžiu? Atsitiktinai juo gali būti tamsesnės odos vaikas ar šiaip vyras, einantis su negražia kepure.
Jeigu homoseksualams leidžia eitynes, tai turi tapti ir tautiniam jaunimui žygiuoti Kovo 11-ąją. Jeigu tolerantiški, tai tolerantiški visiems, nepaisant to, kokios jų pažiūros.
Laura Urbonaitė, dirba policijoje:
Švedijoje žmonės, nors ir nepažįsta, nors ir iš kitos šalies esu, vis tiek yra mandagūs. Ten ir gyventi maloniau, kai į kitataučius kitaip žiūri.Dauguma nesutinka, kad vyktų gėjų eitynės, nes turi mažų vaikų. Ir pati turiu. Kai vaikšto vyrai vos ne mergaitėmis apsirengę, tai jau negerai.
Viktoras Lukoševičius, Šiaulių universiteto Technologijos fakulteto profesorius:
Dabar susipriešinimas gerokai padidėjęs. Lenkiškų pavardžių, gatvių pavadinimų rašymas – dirbtinai išpūsti dalykai. Tai neskatina draugiškumo, kenkia Lietuvai.
Santykiai tarp lietuvių ir rusų nuolat blogėja dėl neapdairių viešų pasisakymų. Rusų tauta yra turtingos kultūros, žmonės – nuoširdūs.
Politikai pridarė klaidų, bet priešiškumo neturi būti.
Kodėl žydai paliko Lietuvą? Dėl netolerancijos.
Pradžia – tolerancija kaimyno atžvilgiu. Jeigu kaimyno karvė pastipo, o man džiaugsmas, tai ką kalbėti apie toleranciją svetimtaučiams?
Milda Černeckienė, inžinierė:
Tikrai netolerantiški, nes nesupranta kitokių žmonių. Gal bijo to, ko nepažįsta, – ir kitataučių, ir kitos odos spalvos, ir kito tikėjimo žmonių?
Per šventes atvažiuoja lietuvės su savo vyrais, tamsiaodžiais vaikais, kalbančiais lietuviškai. Lietuva mažutė, visi vos ne giminės, reikia genus pamaišyti.
Kalbino Gintarė VALUCKYTĖ, fotografavo Giedrius BARANAUSKAS