Anot APVA direktoriaus Vytauto Vrubliausko, bendradarbiavimas su skirtingų visuomenės grupių atstovais ir socialiniais partneriais suteikia galimybę dalintis didesniu kiekiu informacijos, įvairių institucijų sukaupta patirtimi bei aiškiau suprasti kylančias problemas.
„Nuolatinis apsikeitimas patirtimi ir duomenimis bei diskutavimas atitinkamai skatina veiklos tobulinimą ir atsakomybės prisiėmimą siekiant pozityvių rezultatų. Be to, dalijimasis žiniomis ne tik padeda pagreitinti iššūkių sprendimą bei problemų pašalinimą, bet ir leidžia užkirsti kelią naujoms kliūtims, prevenciškai analizuojant vykstančius renovacijos procesus. Taip pat tai prisideda prie projektų valdymo ir rangos darbų kokybės gerinimo“, – teigia APVA direktorius.
Įvairūs partneriai ir platus aptariamų temų spektras
Pašnekovas pasakoja, jog APVA bendradarbiauja su Aplinkos ministerija, būstų renovacijos modernizavimo projektus administuojančiomis įmonėmis bei bendrijomis, savivaldos institucijomis, Centrine perkančiąja organizacija (CPO LT), lengvatinius kreditus teikiančiomis įstaigomis bei užsienio partneriais, veikiančiais renovacijos srityje.
„Šiemet jau turėjome daugybę susitikimų su savo partneriais – administratoriais, Lietuvos būsto rūmų, CPO LT atstovais bei kt. Taip pat atnaujinome kasmėnesinius susitikimus su Aplinkos ministerija ir visais socialiniais partneriais. Artimiausiu metu planuojame susitikimų ciklą su rangovų įmonėmis. Jo tikslas – aptarti, kaip palengvinti administracinius procesus bei paskatinti rangovų organizacijas dalyvauti modernizavimo projektuose. Be to, svarstome ir apie tarptautinę konferenciją, mokymus savivaldybių atstovams ir administratoriams“, – dalinasi V. Vrubliauskas.
Jis pažymi, jog susitikimų metų aptariamas itin platus temų spektras: „Tai – ir programos teisinio reguliavimo niuansai, ir efektyvesnis investicinių planų rengimas ar našesnis rangos darbų sutarčių sudarymas, sutarčių valdymas. Taip pat diskutuojame apie paslaugų ir rangos darbų viešuosius pirkimus, paliečiame ir opią neįvykstančių pirkimų problematiką. Galiausiai pastaruoju metu itin aktualios tapo ir projektų įgyvendinimo kokybės bei renovacijos projektų finansavimo temos, kartu ir atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančių technologijų skatinimas.“
Susitikimai leidžia reaguoti į aktualijas
Anot V. Vrubliausko, į kiekvieną susitikimą su partneriais yra žiūrima itin rimtai, o po jo sekantys veiksmai priklauso nuo diskusijos formato.
„Jei tai yra pavienis susitikimas dėl konkrečių klausimų, jam pasiruošiama iš anksto, o išsamiai aptarus temą, priimame konkrečius sprendimus, kaip elgtis toliau. Jei susitikimas vyksta diskusijos formatu su daugiau žmonių, atitinkamai jos metu fiksuojame visus aktualius klausimus, idėjas ir pasiūlymus, kurie yra aptariami. Jei jie yra priimtini, tuomet juos teikiame kaip siūlymus teisės aktų pakeitimui, vidinių procesų peržiūrėjimui“, – teigia pašnekovas.
Pašnekovas pratęsia, kad po tokių diskusijų iki šiol gimė ne vienas ir ne du svarbūs sprendimai, padėję proaktyviai spręsti problemas ar jų išvengti.
„Vienas iš paskutinių šių susitikimų vaisių – Vyriausybės nutarimo pakeitimai ir naujų CPO LT pirkimų modulių sukūrimas, leidžiant daryti agreguotus pirkimus ir įsigyti kelis objektus vienu metu, pavyzdžiui, rangos darbus su projektavimu. Be to, po vykusių diskusijų nusprendėme didinti tiek administravimo, tiek projektavimo darbų įkainius. Tuo tarpu šiuo metu rengiame teisės aktų pakeitimus, siekiant skelbti naujus kvietimus, taip pat vykdome ir vykdysime susitikimus su partneriais pristatant pakeitimus ir kartu ieškant geriausių sprendimų“, – sako APVA direktorius.
Jis pažymi, kad tokie susitikimai neša ir kitokia naudą – būtent šių diskusijų metu yra identifikuojanmos problemos bei skauduliai konkrečiose situacijose ir atitinkamuose projektų įgyvendinimo etapuose, o remiantis jais, APVA gali suformuluoti temas mokymams bei visuomenės švietimui.