• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybių vadovai nuogąstauja, kad apskričių reforma baigsis vien apskričių viršininkų ir pavaduotojų etatų panaikinimu, o reikalus tvarkantiems žmonėms vis dažniau teks klebenti Vilniuje įsikursiančių viršininkų duris.

REKLAMA
REKLAMA

Apskričių likvidavimui įgavus pagreitį vien Marijampolėje darbo buvo netekę beveik keturios dešimtys apskrities viršininko administracijos darbuotojų. Tačiau atleisti žemėtvarkininkai jau įdarbinti savivaldybėse. Nuo liepos mėnesio, kai bus panaikintos apskričių viršininkų administracijos, be darbo turėtų nelikti ir civilinės saugos, teritorijų planavimo bei statybų, žemės tvarkymo ar kai kurių kitų dar egzistuojančių skyrių darbuotojai. Jie bus perkelti dirbti į rajonuose kuriamus ministerijoms pavaldžių respublikinių tarnybų skyrius. Tad realiai netekti darbo gali tik apskrities viršininkė ir pavaduotojas.

REKLAMA

Valdininkai bus nepasiekiami

"Atokiau gyvenantiems žmonėms valdininkai bus dar sunkiau pasiekiami nei iki šiol", - įsitikinęs Šakių rajono meras Juozas Bertašius. Anot jo, pagal reformos nuostatas visus žemės reikalus kaimo teritorijose spręs Nacionalinė žemės tarnyba, o savivaldybėms bus palikti tik miestų teritorijose esančios žemės naudojimo reikalai. Todėl bet kurį projektą kurpiantiems kaimų bendruomenių ar net savivaldybės vadovams teks lakstyti į Vilnių, nes vietoje - rajonuose - niekas nenorės prisiimti sprendimo atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA

Tad jei iki šiol žemės reikalams tvarkyti tekdavo sugaišti vieną dieną, dabar gali prireikti dviejų ar net trijų. "Nevadinčiau to paslaugų priartinimu arčiau žmonių, o tik funkcijų centralizavimu", - tikino J.Bertašius.

Pasak Marijampolės mero Vidmanto Brazio, jau dabar pradėtas dėlioti kitų metų savivaldybės biudžetas, tačiau iki šiol neaišku, kurios apskrities viršininko administracijos įstaigos bus perduotos savivaldybėms. "Vieną dieną Lietuvos prezidento K.Griniaus memorialinį muziejų Marijampolėje žadama perduoti savivaldybei, kitą dieną - jau girdime, kad jis bus priskirtas Kauno karo muziejui. Taip pat "sprendžiamas" ir Marijampolės ligoninės klausimas: vieną kartą sakoma, kad ji priklausys savivaldybei, kitą - Sveikatos apsaugos ministerijai", - teigė V.Brazys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klausimai be atsakymų

Savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas LŽ teigė, kad asociacija kol kas menkai informuota, nors ne kartą susitikta su ministrais, ministerijų specialistais. R.Malinauskas neslėpė, kad iki šiol neaišku, kiek naudos duos ši reforma - nežinomi nei jos rengėjai, nei vykdytojai. "Neaiškus ir galutinis rezultatas, ir pasekmės. Kiek klausdavome, visuomet sulaukdavome atsakymo, kad rezultatus pamatysime vėliau", - sakė asociacijos prezidentas.

REKLAMA

VRM Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Violeta Kiburytė LŽ pripažino, kad realūs šios reformos rezultatai bus aiškūs tik tuomet, kai ji bus įvykdyta. "Dabar žinoma tik tai, kas, panaikinus apskričių viršininkų administracijas, tvarkys žemės reikalus. Tačiau vis dar diskutuojama dėl apskričių viršininkų administracijų iki šiol vykdytų socialinių funkcijų paskirstymo, nesutariama ir dėl medicinos įstaigų pavaldumo. Artimiausiu metu turėtų paaiškėti, kokie dariniai liks vietoj regioninės plėtros skyrių. Regiono plėtros tarybos išlieka, todėl reikės palikti sekretoriatus jų darbui aptarnauti", - teigė V.Kiburytė.

Kazys Kazakevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų