„Pirmadienį pasijutau blogiau, turėjau temperatūros, vakar turėjau temperatūros, šiandien dar turiu temperatūros. Niekur neinu nuo penktadienio“, – tv3.lt kalbėjo A. Armonaitė.
Seimo narė iki ligos nesilankė užsienio šalyse, tačiau pripažįsta turėjusi kontaktų su daug asmenų.
„Aišku, kad sutikau daugybę žmonių per visą laiką, kurį dirbau. Tai natūralu, toks politiko darbas“, – sakė A. Armonaitė.
Ji sako negalinti atlikti tyrimo dėl koronaviruso, nes neatitinka kriterijų, tačiau atliktų tyrimą, jei tokia galimybė būtų.
„Aišku, kad norėčiau. Manau, kad tų tyrimų reikia kuo daugiau, kaip ir Pasaulio sveikatos organizacija sako. Apie tai mes kalbėjome labai jau seniai. Dabar, aišku, turime tai, ką turime. Ir saviizoliacija yra svarbiausia. Aš neatitinku Sveikatos apsaugos ministerijos algoritmo, man tiesiog nepriklauso tas tyrimas, tai aš ir negaliu tirtis“, – teigė Seimo narė.
Portalas tv3.lt primena, kad nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.
Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.
Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.
Antradienį apie tai, kad sega pranešė ir Seimo narė Dovilė Šakalienė. Visai neseniai tyrimą dėl koronaviruso atliko ir parlamentaras Justas Džiugelis, tačiau tyrimo rezultatai neigiami.