Kaip pranešė teismas, anksčiau už analogišką nusikaltimą ir sukčiavimą teistam jaunuoliui skirta subendrinta pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė. Iš ankstesnių nuosprendžių jam paliktas draudimas bendrauti su nukentėjusiomis ir per keturis mėnesius atlyginti joms 292 eurų turtinę žalą.
Niekur nedirbantis M.K.N. taip pat įpareigotas per du mėnesius susirasti darbą arba užsiregistruoti darbo biržoje, bausmės vykdymo laikotarpiu nuo 22 val. iki 6 val. jis turės būti namuose. Teismas dar kartą įpareigojo kaltinamąjį atlyginti prieš kelis mėnesius kitoje byloje priteistą ir iki šiol nukentėjusiajam nesumokėtą 230 eurų turtinę žalą.
Šioje išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje M.K.N. buvo kaltinamas savo namuose Žiežmariuose pasigaminęs netikrą VSD pažymėjimą. Jo gamybai jaunuolis panaudojo VSD spaudą, jo vadovo parašą ir įklijavo savo nuotrauką. Su šiuo pažymėjimu jis nuvyko į Kauno ,,Aušros” gimnaziją ir iš šios gimnazijos direktorės pareikalavo pateikti jam dvyliktokų sutarčių kopijas.
Kaltę iš dalies pripažinęs M.K.N. teisme aiškino, kad jis yra organizacijos, kurią atsisakė įvardinti, narys. Teigė, jog minėta organizacija vykdo įvairius socialinius eksperimentus, kurių esmė – tikrinti mokyklų vadovų budrumą ir atsakingumą.
Tąsyk M.K.N. nepavyko apgauti minėtos gimnazijos direktorės. Kilus įtarimų, ji paskambino į VSD ir pasiteiravo, ar šiuo metu šis departamentas vykdo tyrimą, susijusį su jos vadovaujamos mokyklos veikla. Netrukus iš šio departamento sulaukė skambučio, kuriuo buvo patvirtinta, kad joks tyrimas nėra vykdomas ir už pusvalandžio į gimnaziją atvyko keli VSD pareigūnai, kurie padėjo sulaikyti jų departamento pareigūno vardu prisistačiusį M.K.N. ir perdavė jį atvykusiems policijos pareigūnams.
Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad nesunkius nusikaltimus padaręs M.K.N. yra jauno amžiaus, turi pastovią gyvenamąją vietą, o teismui pateikti diplomai, garbės raštai ir pažymėjimai jį charakterizuoja teigiamai.
Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.
Pernai M.K.N. panašų nusikaltimą įvykdė Vilniuje, kai prisistatęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentu pasiėmė Vilniaus savivaldybės automobilį. Į savivaldybę atėjęs STT agentu prisistatęs asmuo parodė pažymėjimą ir pasakė paimantis vieną iš savivaldybės automobilių tyrimui. Savivaldybės tarnautojas agentu prisistačiusiam vyrui atidavė automobilio raktelius.
Apgaulė išaiškėjo, kai į savivaldybę kreipėsi Kaišiadorių degalinės atstovai, nurodę, kad jų darbuotojas nesumokėjo už degalus. Savivaldybės tarnautojas tuomet kreipėsi į STT, kurie nurodė, jog joks jų agentas automobilio iš savivaldybės nepaėmė.