Pasak Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės, per pastaruosius 12 mėnesių atlikta apie pusę šimto gautų siuntų patikrinimų įvairiuose muitinės postuose.
„Daugiau nei pusė siuntose esančių medicinos priemonių neatitiko taikomų reikalavimų, todėl neleista teikti į apyvartą apie 24 tūkst. vienetų medicinos priemonių – odontologinių priemonių ir instrumentų, ortopedinių įtvarų ir reabilitacijos priemonių, tvarsliavos, in vitro diagnostikos reagentų, trombocitais praturtintos plazmos ruošimo mėgintuvėlių, siūlų mezoterapijos procedūroms ir kitų. Dažniausiai prekės buvo siunčiamos iš Kinijos, Korėjos, JAV, taip pat Indijos, Rusijos, Turkijos“, – pranešime cituojama N. Ribokienė.
Akreditavimo tarnybos sprendimu, į Lietuvos rinką nepateko medicinos priemonės, kurios nepaženklintos atitikties ženklu CE, neregistruotos Europos Bendrijoje, kurių gamintojai nebuvo sertifikuoti arba sertifikatai nustoję galioti.
Nustatyta atvejų, kai medicinos priemonės nebuvo ženklintos apskritai jokia identifikacine informacija, tai yra nenurodytas net gamintojo pavadinimas ir kilmės šalis, galiojimo laikas, nebuvo pridėtos naudojimo instrukcijos.
„Akreditavimo tarnybos specialistų ir muitinės pareigūnų bendradarbiavimas patvirtino, kad tai viena iš efektyviausių ir pigiausių kontrolės formų. Taip pavyko apsaugoti mūsų pacientus ir medikus nuo nesaugių medicinos priemonių bei išvengti galimų neigiamų pasekmių ir komplikacijų“, – teigė N. Ribokienė.