Per visuotinį reidą, kurį aplinkosaugininkai surengė sausio 26-27 dienomis, patikrinta beveik 4 tūkstančiai žvejų. Jo metu buvo tikrinama, kaip žvejai laikosi mėgėjiškos žūklės reikalavimų, ar jie yra įsigiję žvejybos leidimus, ar turi specialius smaigus, kurie žvejojant ant ledo yra privalomi.
,,Palyginti nedaug, tik 5 proc. patikrintųjų, nebuvo įsigiję žvejybos leidimų. Reido metu privalomų smaigų neturėjo 18 proc. patikrintų žvejų. Inspektoriams teko konfiskuoti draudžiamus žvejybos priemones ir įrankius – 164 skritulius (tai žvejyba gyva žuvele, kuri draudžiama nuo sausio 1 dienos iki neršto pradžios - red. past.), 3 grąžtus. Buvo surašyti 134 administracinio teisės pažeidimo protokolai“, - pirmadienį informavo žurnalistus aplinkos viceministras Linas Jonauskas.
,,Buvo išaiškinti du šiurkštesni pažeidimai. Draudžiamais įrankiais buvo sužvejotos šešios lydekos. Vienas pažeidėjas išaiškintas Vilniaus regione, kitas – Utenos”, - sakė jis.
Daugiau kaip 700 Lt turės sumokėti vienas Širvintų rajono gyventojas. Jis Gelvanės ežere žvejojo draudžiamu būdu – gyva žuvele – ir sugavo 6 lydekas.
Viceministras atkreipė dėmesį, kad ateityje žvejams už nelegaliai sužvejotas žuvis pažeidėjams jau teks susimokėti pagal naujus tarifus. Jeigu minėtas pažeidimas būtų padarytas, įsigaliojus naujiems, pirmadienį aplinkos ministro patvirtintiems žuvų ištekliams padarytos žalos apskaičiavimo įkainiams, pažeidėjui tektų atlyginti jau 1800 Lt žalą.
Viceministras pabrėžė, kad reido metu nustatyta, jog nemaža dalis žvejų naudoja svadarbius smaigus. Tačiau tai, anot jo, nė pažeidimas. Pabrėžęs, kad savaitgalį neturintieji smaigų dar nebuvo nubausti, jis sakė, kad ,,svarbiausia, kad žvejai turėtų smaigus ir rūpintųsi savo gyvybe“. L. Jonausko teigimu, gamtos inspektoriai ateityje dirbs intensyviau, o surinkti už žvejybos leidimus pinigai bus skiriami vandens telkinių įžuvinimui. O pinigai už žalos atlyginimą nukreipiami į Aplinkos apsaugos rėmimo programai.
Per savaitgalį vykusį reidą aplinkosaugininkams talkino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, 176 aplinkosaugos pareigūnai ir 96 neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Jie patikrino per 500 vandens telkinių. Daugiausia Utenos regione – 106, per 70 – Klaipėdos ir Šiaulių, beveik 60 – Alytaus, Kauno ir Vilniaus, apie 50 – Marijampolės ir Panevėžio regionuose.