Pajūrio kurorte gali būti įvestas tiesioginis valdymas. Aplinkos ministerija sako, kad artimiausiam Vyriausybės posėdžiui teiks medžiagą, kad būtų sustabdyta Palangos miesto tarybos veikla. To bus prašoma dėl, ministerijos teigimu, nuolat pažeidinėjamų įstatymų. Palangos meras teigia, kad visos blogybės – pirmtakų atsakomybė, o ministeriją kaltina priešrinkiminiais „triukais“.
Aplinkos ministerija teigia, kad Palangos taryba nuolat pažeidinėja įstatymus: laiku neparengė ir nepatvirtino miesto bendrojo plano, tvirtindama detaliuosius planus neatsižvelgė į galiojantį generalinį miesto planą, nepaiso galiojančio paminklotvarkinio plano, neva veši savavalės statybos.
Aplinkos ministerijos pareigūnus apstulbino ir dingę svarbūs dokumentai – Palangos generalinis ir paminklotvarkinis planai.
Ministerijos vadovybė teigia prašysianti Vyriausybės, jog ši per artimiausią posėdį apsispręstų kreiptis į Seimą, kad Palangoje būtų įvestas tiesioginis valdymas.
„Rengiam medžiagą, tos medžiagos pagrindu siūlysime Vyriausybei imtis ganėtinai griežtų priemonių, kad būtų savivalė Palangoje sustabdyta. Siūlysime, kad Palangoje būtų įvestas tiesioginis valdymas“, – LTV naujienų tarnybai teigė Aplinkos ministerijos sekretorė Jūratė Juozaitienė.
Tuo metu Palangos meras Liberalų ir centro sąjungos narys Vytautas Stalmokas kratosi atsakomybės ir aplinkos ministeriją kaltina politikavimu.
Pasak jo, sprendimus, dėl kurių piktinasi ministerija, priėmė buvusi taryba.
„Nežinau nė vieno teismo sprendimo, kad mes šiurkščiai pažeidinėjame Konstituciją ar įstatymus. Aš manau, kad tai kažkokie priešrinkiminiai triukai – nepakalbėjus su savivaldybe imti ir nuversti išrinktą tarybą“, – teigė V. Stalmokas.
LRT primena, kad gegužę Klaipėdos prokurorai įtarė, jog Palangos vicemeras liberalcentristas Rimantas Garolis, verslininkui išduodamas leidimą statyti šalia kopų, piktnaudžiavo tarnyba, klastojo dokumentus. Ši byla pasiekė teismą.
Praeitą savaitę už įstatymų pažeidimus projektuojant pastatus Palangoje Architektų rūmai nubaudė penkis architektus. Prokurorai tiria kai kurių statybų pajūryje teisėtumą.
Įstatymas numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas Seimo nutarimu, jeigu remdamasi teismų sprendimais Vyriausybė konstatuoja, kad savivaldybės taryba šiurkščiai pažeidinėja Konstituciją ir įstatymus.
„Panoramos“ kalbinti ekspertai teigia, kad, jei bus įrodyta, jog šios kadencijos Palangos miesto taryba teismuose gynė neteisėtus savo pirmtakų sprendimus arba jų neatšaukė, tai gali būti konstatuota, kad ji tokiems sprendimams pritaria.
Joana Lapėnienė, Asta Kažukauskienė
LTV naujienų tarnyba