• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nelankomi kapai greitai gali sulaukti dėmesio. Jau parengtos įstatymų pataisos, pagal kurias tapus oficialiu apleistos kapavietės prižiūrėtoju bus galima į ją pretenduoti kaip į šeimyninę.

REKLAMA
REKLAMA

Neprižiūrimų kapų yra abejose Klaipėdos kapinėse. Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros tarnybos vedėja Ina Kichtenkienė pasakojo, kad dažniausiai be žymės lieka kūdikių kapeliai.

REKLAMA

„Nežinau, iš kur toks supratimas, bet tėvai neretai nenori statyti paminklų ir užrašyti savo mirusių kūdikių vardų ar pavardžių, teigdami, kad jiems patiems užtenka žinoti, kur palaidoti jų vaikai“, - dienraščiui „Klaipėda“ sakė I.Kichtenkienė.

Apleistais kapais pasirūpina ir Kapinių priežiūros tarnybos darbuotojai, kasmet nušienaudami čia želiančią žolę. Tarnyba pasirūpina ir nežinomų ar už valstybės lėšas palaidotų mirusiųjų kapais. I.Kichtenkienė atskleidė, kad šiuo metu puoselėjami planai nežinomų ar už valstybės lėšas palaidotų žmonių kvartalo žemę sulyginti ir apsėti žole.

REKLAMA
REKLAMA

Kur kas mažiau neprižiūrimų kapų yra religinėms ir tautinėms mažumoms skirtuose kapinių kvartaluose. I.Kichtenkienė pasakojo, kad neretai liuteronai surengia talkas ir aptvarko visus tikėjimo brolių ir seserų kapus. Vedėjai įsiminė ir žydai. Kartą vieną šios tautos atstovą norėta palaidoti valstybės lėšomis, artimųjų neturintiems mirusiems skirtame kvartale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali būti, kad ilgainiui neprižiūrimų kapų sumažės. Jau paruošta ir turėtų būti pateikta svarstyti Seimui nauja Kapinių tvarkymo taisyklių redakcija. Joje numatyta ir tai, ką daryti su neprižiūrimais kapais.

Pagal šią redakciją savivaldybė turės sužiūrėti kapus. Jeigu tarp jų bus nelankomų ilgiau kaip metus, teks įspėti apie tai artimuosius, kad kapavietes planuojama pripažinti neprižiūrimomis.

REKLAMA

Kadangi dažnai artimuosius sudėtinga rasti, planuojama apie tai skelbti spaudoje. Jei per nustatytą laiką artimieji neatsilieps, apleistus kapus bus galima atiduoti prižiūrėti kitiems, kurie galbūt ateityje čia galės būti ir palaidoti.

I.Kichtenkienė spėjo, kad dėl tokios galimybės laidoti prestižinėmis laikomose kapinėse ir norinčiųjų tvarkyti čia esančius neprižiūrimus kapus atsiras nemažai.

Naujojoje Kapinių tvarkymo taisyklių redakcijoje numatytas ir naujas kapo ramybės laikotarpis. Anksčiau laidoti iš naujo toje pačioje vietoje leista tik jeigu nuo ankstesniojo palaidojimo praėjo ne mažiau kaip 20 metų. Dabar šis laikotarpis pratęstas iki 25 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų