Bent jau apklausos duomenimis, lietuviai mėgina būti optimistai dėl šalies ekonominių perspektyvų. Kiek daugiau nei dešimtadalis – 13 proc. – apklaustų gyventojų tikisi ekonomikos pagerėjimo per ateinančius 12 mėnesių. Lyginant su gyventojų atsakymais į šį klausimą lygiai prieš metus, pesimistiškai vertinančių ekonomikos ateitį Lietuvoje sumažėjo 23 procentiniais punktais. 2009-ųjų rugpjūtį net šeši iš dešimties apklaustų gyventojų Lietuvoje laikėsi nuostatos, kad artimiausioje ateityje ekonominė padėtis blogės.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu rugpjūčio 25–rugsėjo 5 dienomis atliktos apklausos duomenimis, per pastaruosius metus optimistų dalis padidėjo nežymiai (tikinčių ekonomikos pagerėjimo Lietuvoje padaugėjo 4 procentiniais punktais), o didžiausia dalis buvusių „pesimistų“ papildė gretas tų, kurie artimiausioje ateityje tikisi tam tikro stabilumo – kad ekonominė situacija išliks tokia pati – nei blogės, nei gerės.
Šiemetinio rugpjūčio apklausos duomenimis, keturi iš dešimties – 38 proc. – 15–74 metų Lietuvos gyventojų mano, kad per ateinančius 12 mėnesių ekonominė padėtis Lietuvoje pablogės ir beveik tokia pat dalis – 41 proc.– nurodė, kad per artimiausius metus ekonominė padėtis šalyje nepasikeis (bus tokia pati, kaip ir dabar). 8 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Didžiausi pesimistai dažniausiai yra vyresni nei 50 metų žmonės bei gyvenantys mažesniuose miestuose, o ekonomikos pagerėjimo labiau tikisi jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, dešiniųjų politinių pažiūrų žmonės bei tie, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina gerai.