„Šeimoje kilo problemų dėl to, kad vyras pradėjo vartoti narkotikus. Įniko taip pat į azartinius lošimus, šeima gyveno kartu, buvo pasiėmę paskolą“, - pasakoja savanorė Kristina Tankevičiūtė – Dobrovolskienė.
Kristinai reikėjo patarti, ar iki skyrybų galima teisiškai iškeldinti vyrą iš namų. Moteris sako panašių klausimų išgirdusi ne iš vieno žmogaus. Teirautasi ir dėl nesąžiningų darbdavių elgesio, prašytą patarti verslo klausimais. Pastaraisiais mėnesiais žmonės konsultavosi nuotoliniu būdu, šiandien teisės klinika iškilmingai duris atvėrė ir norintiems su savanoriais pabendrauti akis į akį.
Savanoriai sako, įspūdžiai iš bendravimo su socialiai pažeidžiamais žmonėmis patys įvairiausi. Jie nusiteikė, kad teks gerokai paplušėti atsakant į vienus ar kitus klausimus.
Teisės klinikos vadovas sako, kad tokios konsultacijos teikiamos jau beveik dvidešimt metų, ir jau spėjo pagalbos sulaukti apie penkiasdešimt tūkstančių žmonių.
„Orientuojamės ir kviečiame pas mus kreiptis socialiai pažeidžiamus fizinius asmenis. Šeimos, smurto artimoje aplinkoje, socialinės apsaugos, darbo teisiniais klausimais. Kviečiame jauno verslo kūrėjus, jaunus, moksleivius ar studentus, kurie turi gerą iniciatyvą, ir jiems trūksta intelektinės nuosavybės“, - sako VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.
Ištekliai, kaip sako direktorius, riboti, tad bus konsultuojami tik tie, kas negali susimokėti už teisininko paslaugas. Tie žmonės, kurie bandys piktnaudžiauti ir galėdami susimokėti bandys pasinaudoti teisės klinikos paslaugomis, bus ignoruojami.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.