Kaip pranešė teismas, paskirta švelnesnė nei prokurorės prašyta kardomoji priemonė. Atsižvelgta į tai, kad įtariamasis visiškai prisipažino melagingai pranešęs apie sprogmenį oro uoste ir dėl savo poelgio labai gailisi. Teismo posėdžio metu jis nurodė, kad yra susitvarkęs darbui reikiamus dokumentus ir netrukus turėtų pradėti dirbti vairuotoju.
Prokurorė prašė teismo skirti griežčiausią kardomąją priemonę – vieno mėnesio suėmimą, motyvuodama, kad įtariamasis gali bėgti ar slėptis nuo pareigūnų ar teismo. Tačiau teismas atkreipė dėmesį, kad įtariamasis D. K. turi pastovią gyvenamąją vietą – gyvena su tėvais, turi glaudžius socialinius ryšius su Lietuva ir gyvenamąja aplinka. ,
,Teismo nuomone, prokurorė savo pareiškime tik formaliai nurodė suėmimo skyrimo pagrindus, kurie nepagrįsti ikiteisminio tyrimo medžiagoje esantiems duomenims“, - rašoma teismo nutartyje.
Teismo vertinimu, griežtos namų arešto sąlygos ir policijos vykdoma kontrolė užkirs kelią D.K. pasišalinti iš gyvenamosios vietos.
Įtariamasis kasdien namuose turės būti nuo 19 iki 7 val.
Pranešimas apie padėtą sprogmenį Bendrajame pagalbos centre antradienį gautas 10.34 val. Įvestas planas „Skydas“, iš oro uosto terminalo evakuota apie 250 keleivių ir terminale dirbę darbuotojai. 12.38 val. į oro uostą atvyko „Aro“ rinktinės išminuotojai, kurie patikrino terminalą ir nustatė, kad gautas pranešimas yra melagingas.
Šis incidentas sutrikdė du suplanuotus skrydžius: į ir iš Edinburgo bei Londono Lutono oro uostų.
Kauno policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo susprogdinti. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.