Apie tai spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, kalbėdama apie bandomąjį projektą pasirinktose septyniose Vilniaus miesto, Alytaus miesto ir Klaipėdos rajono mokyklose, projektas startavo 2023 m. gruodžio mėn.
Virš 20 suburtų prevenciją vykdančių institucijų ir organizacijų siekė sukurti ir išbandyti sklandžiai veikiantį narkotikų prevencijos mokyklose mechanizmą, kurį vėliau būtų galima pritaikyti šalies mastu.
„Įvertinus bandomojo projekto rezultatus, tapo akivaizdu, kad būtinas naujas algoritmas, kaip reaguoti į mokinių narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo, disponavimo ar platinimo atvejus, taip pat reikalinga nauja pagalbos mokiniams bei jų tėvams teikimo tvarka. Vidaus reikalų ministerija kartu su projekte dalyvavusiomis institucijomis jau parengė Vyriausybės nutarimo projektą. Artimiausioje ateityje visos Lietuvos mokyklos, susidūrusios su narkotikų problema, veiks pagal vieningą reagavimo ir pagalbos algoritmą“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.
Pasak jos, bus rengiamos rekomendacijos tėvams, kaip atpažinti nuo narkotinių medžiagų apsvaigusius vaikus.
Kaip anskčiau skelbė VRM, šalyje daugėja registruotų nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotikais. 2023 m. fiksuotas 26,3 proc. augimas (2022 m. – 2632 nusikalstamos veikos, 2023 m. – 3325). Lietuvoje nežymiai didėja nepilnamečių, įtariamų disponavimu narkotinėmis medžiagomis, skaičius – 2023 m. policijoje registruota 195 nepilnamečių asmenų, 2022 m. – 150.
ELTA primena, kad nuo vasario 6 d. pradeda veikti skambučių linija 8700 60 777, skirta pranešti apie žinomus narkotikų platintojus. Skambučių linija veiks darbo dienomis – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.