Jei Lietuvos žmonės nėra pasirengę pensinio amžiaus ilginimui, jiems reikia aiškinti toliau, įsitikinęs Premjeras Andrius Kubilius.
"Pensinio amžiaus ilginimas niekaip nepaliečia dabartinių pensininkų, kurie, kaip suprantu, labai gausiai pasirašo įvairias protesto deklaracijas. Pensinio amžiaus ilginimas ir tai, kad žmonės šiek tiek ilgiau dirbs, palaipsniui tai didinant, leis tiems žmonėms, kurie po 15 ar 13 metų išeis į pensiją, gauti didesnę pensiją. Aš asmeniškai tikrai tuo esu suinteresuotas, nes kaip tik tai mane liečia", - teigė A. Kubilius.
Dėl Prezidentės teiginio, kad tauta dar nėra pasiruošusi iš karto ir ženkliai ilginti pensinio amžiaus, A. Kubilius sako, jog žmonėms reikia aiškinti toliau. "Estijos tauta pasiruošusi, o mūsų dar nepasiruošusi. Tai reiškia, problemos reikalauja atitinkamo veikimo", - penktadienį sakė Premjeras.
Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, iš karto ir žymiai ilginti pensinio amžiaus tikrai negalima, tačiau ateityje Lietuva vis tiek bus priversta tą padaryti. "Pensinio amžiaus riba visoje Europoje yra tarp 64 ir 67 metų. Jokia valstybė nėra pajėgi turėti kitokios situacijos. Lietuva, aišku, yra ypatingoje padėtyje. Mes kol kas esame posovietinėje socialinėje sferoje.
Iš karto ir ženkliai didinti pensinio amžiaus tikrai negalime. Labai ilgalaikėje perspektyvoje, labai ištempus laiką, be jokios abejonės, greičiausiai būsime priversti", - penktadienį žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.
Kaip ELTA jau skelbė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovai penktadienį įteikė Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei 120 tūkst. 501 piliečio, reikalaujančių neatitolinti pensinio amžiaus, parašus.