• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alytaus meras socialdemokratas Česlovas Daugėla sveikina valdančiosios daugumos siūlymą dabar veikiančias dešimt apskričių reformuoti į stambesnius regionus, o Vilnių paskelbti atskiru regionu ir sumažinti jo galimybes gauti ES struktūrinę paramą.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilnius ir Kaunas taip pat dabar, be abejo, „nutraukia“ paramą nuo mažesnių miestų. Jei norime, kad šalis vystytųsi proporcingai, aš manyčiau, kad didiesiems miestams reikėtų mažiau paramos“, - BNS penktadienį sakė Č. Daugėla.

REKLAMA

Jo teigimu, „į Vilnių daugiausiai investuoja verslas, ten migruoja daugiausiai žmonių ir jis automatiškai stovi aukščiau“.

„Jeigu Vilnius negalėtų pretenduoti į paramą, tai iš esmės pakeistų mažesniųjų situaciją“, - aiškino Č. Daugėla.

Alytaus meras taip pat pastebi, kad dabar siūlomas apskričių pertvarkos variantas yra tobulintinas, nes regionus esą geriausia būtų formuoti atsižvelgiant į etninius vietovių skirtumus.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu pagal valdančiosios koalicijos svarstymus, Aukštaitija ir Dzūkija taptų vienu regionu, Kaunas ir Suvalkija - kitu, o Šiauliai, Žemaitija, Klaipėda, Tauragė - trečiu. Kol kas nesutariama, kokiems regionams būtų priskirti atskiri Dzūkijos, kurios sostinė ir yra Alytus, rajonai. Dar vienas regionas būtų Vilnius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas penktadienį sukritikavo idėją išskirti Vilnių į atskirą regioną ir taip jį esą atriboti nuo Europos Sąjungos paramos lėšų. Pasak sostinės mero, toks miesto diskriminavimas nebūtų teisingas, nes Vilnius yra miestas donoras: didelė dalis Vilniuje surinktų mokesčių atitenka kitiems Lietuvos regionams.

REKLAMA

2008 m. duomenimis iš beveik 2,6 mlrd. litų Vilniaus miesto teritorijoje surinkto gyventojų pajamų mokesčio į metinį savivaldybės biudžetą pervesta 368 mln. litų. Didžioji dalis Vilniuje surinktų mokesčių atitenka kitiems Lietuvos regionams.

J. Imbrasas atkreipė dėmesį ir į tai, kad Vilniaus yra miestas, kuriame sukuriama beveik trečdalis viso šalies bendrojo vidaus produkto. Iš šiemet planuojamų 110 mlrd. litų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) 44,3 mlrd. litų turėtų būti sukurta Vilniaus apskrityje (Vilniaus mieste - 35,4 mlrd. litų).

REKLAMA

Jei sostinė taptų atskiru regionu, ji gali likti atskirta nuo ES struktūrinių fondų paramos, nes pretenduoti į šią paramą galima tik tie regionai, kuriuose gyvena ne mažiau nei 800 tūkst. gyventojų. Vilniaus mieste gyvena apie 555 tūkst. gyventojų.

Valdančioji dauguma siūlo ne anksčiau kaip nuo 2011 metų naikinti 10 apskričių, o vietoj jų Lietuvą suskirstyti į keturis minėtus regionus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskirtojo premjero Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderio Andriaus Kubiliaus teigimu, regionai bus formuojami taip, kad kiekviename gyventojų skaičius siektų 800-900 tūkstančių. Pasak A. Kubiliaus, toks Lietuvos perskirstymas leistų gauti daugiau ES paramos, tačiau parama Vilniui sumažėtų.

A. Kubiliaus teigimu, Vilnių reikia išskirti kaip regioną, nes dabar jam tenka daugiausia finansinės paramos. „Vilnius labai iškreipia statistiką, tačiau krizė pristabdė tą artėjimą prie 75 proc. Europos Sąjungos vidurkio“, - šią savaitę sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų