Sostinėje kelius prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ darbuotojai užbaiginėja Geležinio vilko gatvės remonto darbus: kloja šaligatvius, saugumo saleles bei tiesia plentą. Nors vyrai pluša net ir lietingomis dienomis, ne kiekvienas čia gali pasigirdi įspūdingu atlyginimu.
Naujausi SODROS duomenys
Mat nekvalifikuoti darbininkai „Grindoje“ uždirba 490 eurų ant popieriaus, arba 410 eurų į rankas.
Tiesa, atlyginimai šiek tiek kyla. Pernai tie patys nekvalifikuoti darbininkai uždirbo dar mažiau, 460 eurų ant popieriaus. Tai reiškia, kad per metus jų atlyginimas pakilo 6-iais procentais.
Atlyginimai kilo ne tik „Grindoje.“ Naujausiais SODROS duomenimis, vidutinis nuolat dirbančiųjų lietuvių atlyginimas, lyginat šių ir praėjusių metų antrąjį ketvirtį, iki mokesčių pakilo dešimtadaliu. Nuo 734 iki 805 eurų. Esą didesnes sumas sąskaitose turėjo išvysti daugiau nei pusė dirbančių lietuvių, nes bendras visos šalies atlyginimų fondas per metus išaugo 200-ais milijonų eurų.
Pagrindinius nuopelnus dėl kylančių atlyginimų šį kartą turi prisiimti ne darbdaviai, o valdžia, kuri pernai liepą nuo 350 iki 380 eurų padidino minimalią mėnesinę algą. Tiesa, SODRA aiškina, kad algos kilo ir dėl kitų priežasčių. Esą uždarbį taip pat kelia verslininkai, kuriems trūksta kvalifikuotų darbuotojų.
Atlyginimai kilo ne visiems
Anot SODROS, tarp menkiausiai apmokamų profesijų, atlyginimų augimą turėjo pajusti daugiau nei 2 trečdaliai ugniagesių, auklių, viešbučių ir virtuvių darbuotojų. Tarp geriau apmokamų skirtumus turėjo pastebėti slaugės, laboratorijų technikai ir programinės įrangos kūrėjai. Atlyginimai kilo ne visiems. Dėstytojams, mokytojams, statybininkams, siuvėjams, barmenams, pieno pramonės darbuotojams uždarbis krito ženkliausiai. Ekonomistams daugiausia nerimo kelia vidutines pajamas gaunantys gyventojai. Esą mažai uždirbančiais rūpinasi valdžia, turtingiausiems atlyginimai ir taip kyla, o sėdintys per vidurį daug pasirinkimų neturi.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: