Dalis rentos įsigeidusių Seimo narių šiuos pinigus gautų nežinia už ką, nes Seime tik vaizduoja dirbančius. Tai pripažįsta patys parlamentarai: jų teigimu „Seimo narys gali dirbti, bet gali ir nedirbti, tokia yra realybė“, rašo „Kauno diena“.
Nepaisant visuomenės prieštaravimų, Seime įregistruotas įstatymo projektas mokėti rentą buvusiems parlamentarams. Tačiau abejonių kelia net tai, ar tautos atstovai apskritai užsidirba savo algą.
„Tenka pripažinti, kad dalis Seimo narių neatlieka savo pareigų.Seimo narys gali dirbti, bet gali ir nedirbti. Tokia yra realybė. Nežinau, kiek Seimo narių dirba savo darbą sąžiningai, tačiau tai – nedidelė dalis“, - sakė Seimo Audito komiteto pirmininkas Donatas Jankauskas, nesibaimindamas galimos kolegų kritikos dėl savo žodžių. „Niekada nemaniau, kad apie tai nereikėtų kalbėti“, - pridūrė pirmą kadenciją Seime dirbantis parlamentaras.
D. Jankauskas teigia, kad Seimo posėdžiuose nuolat kalbantys politikai nebūtinai yra aktyviausi.
„Kai kurie mėgsta dažnai kalbėti plenariniuose posėdžiuose, bet nedalyvauja komisijų, darbo grupių veikloje. Yra parlamentarų, kurie visą save atiduoda darbui. Tačiau daug kolegų dirba tik dėl statistikos, tvarkosi savo reikalus, per daug niekam neužkliūdami. Jie į Seimą ateina susitvarkyti savo gyvenimo“, - mano D. Jankauskas.
Viena įstatymo projekto dėl rentos nustatymo autorių socialdemokratė Irena Šiaulienė sakė mananti, kad daugelis Seimo narių dirba savo darbą. Anot jos, nelankantieji Seimo plenarinių ar komitetų posėdžių yra svarstomi Etikos ir procedūrų komitete. „Komitetų pirmininkai privalo pateikti ataskaitas apie lankomumą. Negalėčiau pasakyti, kad kiti simuliuoja. Man neteko susidurti. Politikų darbą vertina rinkėjai“, - sakė dienraščiui I. Šiaulienė.
„Jeigu tave išrinko į Seimą, gali nieko neveikti visus 4 metus ir gauti algą. Užtenka tik dalyvauti frakcijos susirinkime, sužinoti, kaip balsuoti už vieną ar kitą įstatymą, sėdėti plenariniuose posėdžiuose, dalyvauti bent pusės įstatymų priėmimo metu“, - neslėpė trečią kadenciją Seime dirbantis Julius Veselka.
Pasak dienraščio, jis jaučia, kad dalis kolegų beveik nedirba arba savaip supranta veiklą parlamente – rūpinasi konkrečiais savo rajono reikalais, pavyzdžiui, pinigais mokykloms renovuoti. „Grįžta atgal į rajoną ir giriasi, kad padėjo suremontuoti mokyklas, bei mano, kad tai – svarbiausias Seimo nario darbas. Studijuoti įstatymus yra sunku“, - sakė J. Veselka.
Politikas mano, kad reikėjo tikėtis įstatymo dėl rentų. „Pagaliau pradėtas įgyvendinti vienos partijos lozungas: “Nusipelnėme gyventi geriau“, - nusijuokė J. Veselka, rašoma „Kauno dienoje“.