Artėjant savaitgaliui, gražus ruduo į gamtą išvilioja daug žvejų mėgėjų. Žuvį gaudo ir žvejybos įmonės. Aplinkosaugininkai perspėja, kad žvejoti galima tik griežtai laikantis nustatytų taisyklių, kad būtų išsaugomi žuvų ištekliai mūsų šalies vandens telkiniuose.
„Šiuo laikotarpiu, kai žuvys gerai kimba, fiksuojama daugiau pažeidimų, - sakė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys. - Praėjusį sekmadienį Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Leitės upėje sulaikė 3 asmenis, kurie spinigais ir skrituliais buvo sugavę 40 lydekų. Net 25 sugautos lydekaitės nesiekė „Mėgėjiškos žūklės taisyklių“ nurodyto leidžiamo gaudyti 45 cm dydžio. Be to, patikrinus automobilį, kuriuo šie asmenys atvyko, bagažinėje rastas statomas tinklas.“
Žuvų ištekliams padaryta žala, kaip teigia Andrius Kairys, vertinama daugiau kaip 650 litų, o administracinės nuobaudos gali siekti iki 600 litų. Už statomo tinklo laikymą automobilio savininkui gali tekti pakloti apie 400 litų baudos.
Praėjusią savaitę Klaipėdos regiono aplinkosaugininkai patikrino 4 žvejybos įmonės, kurios žvejoja Kuršių mariose. Vienai žvejybos įmonei nustatytas šiurkštus „ Verslinės žvejybos Lietuvos žuvininkystės vidaus vandens telkiniuose taisyklių“ pažeidimas. Įmonei teks sumokėti žuvų ištekliams padarytą žalą, o administracinė bauda gali būti paskirta iki 800 litų.
Prasidėjus akcijai „Lašiša 2009“, Klaipėdos regione ypač suaktyvinta kontrolė lašišinėse upėse ir Kuršių mariose. Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per rugsėjo mėnesį atliko 40 aplinkosauginių reidų. Jų metu nustatyti 48 atvejai kai buvo pažeistos verslinės ir mėgėjiškos žūklės, laivybos bei saugomų teritorijų taisyklės. Iš jų 10 šiurkščių pažeidimų, kai buvo žvejojama draudžiamais žvejybos įrankiais ir būdais. Paskirta daugiau kaip 5000 litų administracinių nuobaudų, o gyvūnijai padaryta žala siekia 2000 litų. Iš vandens telkinių išimta beveik 2 km bešeimininkių statomų tinklų.
Suaktyvėjus lašišinių žuvų migracijai, aplinkosaugininkai kviečia gyventojus aktyviau prisijungti prie šių retų žuvų išsaugojimo. Apie pastebėtus pažeidimus reikia nedelsiant pranešti aplinkosaugos institucijoms arba policijos komisariatams.