• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja Seimo pozicijos: alkoholį leis vartoti tik sulaukusiems 20 metų

Kiekvieną punktą lydėjo aršios diskusijos

Seimas linkęs nuo kitų metų alkoholį leisti vartoti tik sulaukusiems 20 metų. Dabar jį pirkti ir vartoti galima nuo 18 metų.

Seimas linkęs nuo kitų metų alkoholį leisti vartoti tik sulaukusiems 20 metų. Dabar jį pirkti ir vartoti galima nuo 18 metų.

REKLAMA

Seimas, ketvirtadienį svarstydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nepritarė socialdemokratų Andriaus Palionio, Rimantės Šalaševičiūtės ir Artūros Skardžiaus pataisai leisti alkoholį vartoti asmenims nuo 18 metų. Už ją balsavo 47, prieš - 51, o susilaikė 21 parlamentaras.

Galutinis balsavimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo numatytas birželio 1-ąją.

„Alkoholikais tampama nuo jaunų dienų“, - teigė valstietis Povilas Urbšys.

Seimas taip pat nesutiko, kad žmonėms nuo 18 metų būtų leista pirkti silpnesnius - mažiau nei 15 laipsnių - gėrimus.

Nemokamuose renginiuose alkoholio zonas Seimas siekia įteisinti nuo 2020 metų

Nemokamuose renginiuose nuo 2020 metų siekiama įteisinti zonas, kur būtų prekiaujama silpnu - iki 7,5 laipsnio - alkoholiu. Stipresnio alkoholiu juose nebūtų galima vartoti.

REKLAMA
REKLAMA

Už tokią valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio pataisą ketvirtadienį balsavo 64 Seimo nariai, prieš - 31, o susilaikė 28.

Sveikatos ministras Aurelijus Veryga aiškino, kad tokios zonos skatins „blaivesnio laisvalaikio kultūros diegimą“.

REKLAMA

Tuo tarpu konservatorius Andrius Kubilius prognozavo, kad gali žlugti Kaziuko ar Kalėdų mugės. Liberalei Aušrinei Armonaitei kilo klausimas, kur norintiems įsigyti gėrimų tėvams nemokamuose renginiuose palikti vaikus.

„Vaikais turėtų pasirūpinti tėvai, o ne organizatoriai“, - teigė A.Armonaitė.

R.Karbauskis atšovė, kad „į tokius renginius žmonės su vaikais eina ne išgėrinėti“.

Seimas nusiteikęs neleisti alkoholio neštis ir laikyti permatomuose maišeliuose

Seimas linksta Lietuvos gyventojams drausti viešose vietose gabenti ir laikyti alkoholinius gėrimus matomoje pakuotėje.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas, ketvirtadienį svarstydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nepritarė konservatoriaus Gabrielio Landsbergio siūlymui atsisakyto tokio draudimo. Už balsavo 50 Seimo narių, prieš - 53, o susilaikė 8 parlamentarai.

Pasak G.Landsbergio, daugelyje šalių tokia praktika galioja tik tada, kai alkoholinis gėrimas yra jau atidaryta. Jis mano, kad naują draudimą bus sunku sukontroliuoti.

Galutinis balsavimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo numatytas birželio 1-ąją.

Seimas siekia drausti bet kokią alkoholio reklamą

Seimas nusiteikęs uždrausti bet kokią alkoholio reklamą - tam pritaria daugiau negu pusė parlamentarų. Tačiau bus galima naudoti alkoholio gamintojų pavadinimus bei prekės ženklus ant sportininkų marškinėlių bei arenų grindų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas, ketvirtadienį svarstydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nepritarė nė vienai pataisai, kuri būtų leidusi alkoholio reklamos išimtis, pavyzdžiui, dėl prekių ženklų. Po svarstymo už projektą balsavo 75 Seimo nariai, prieš - 6, o susilaikė 25.

Premjeras Saulius Skvernelis žadėjo, kad „krepšiniui grėsmės nekyla“: „Ženklai ir toliau galės būti naudojami“.

REKLAMA

Jis žadėjo, kad bus sudarytos sąlygos šalies sportui „per atskirus fondus gauti rėmimą“.

Įstatymo projektas numato, kad reklamuoti alkoholį bus galima informaciniuose pranešimuose, skirtuose šio verslo specialistams, o skelbti alkoholio gamybos įmonių pavadinimus ir prekės ženklus - iškabose ant jų pastatų ir transporto, o netikėtai - ir Lietuvos transliuotojų programose.

Be to, reklama nebus laikoma informacija parduotuvėse ir viešojo maitinimo vietose, kur prekiaujama alkoholiu, taip pat jo gamintojų ar prekiautojų interneto svetainėse.

REKLAMA

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė valstietė Agnė Širinskienė tikino, kad „atvažiuojančių komandų pavadinimams reklamos draudimas nebūtų taikomas“.

Daugiausia siūlymų riboti alkoholio prieinamumą pastaraisiais metais teikęs konservatorius, Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas apgailestavo, kad uždraudus reklamą, nepalikta galimybė reklamuoti bent prekės ženklą.

„Taip, aš irgi už, kad reklama būtų visiškai ribojama, bet kokias pasekmes atneš tas visiškas reklamaos draudimas - pražudysime antrąjį religiją - krepšinį, nes alkoholis nemažai krepšinio komandų remia vien už tai, kad leidžia prekės ženklą ant nugaros arba ant grindų (krepšinio aikštelės - BNS). Dėl prekės ženklo pamatymo ant aikštės niekas neprasigers“, - tikino A.Matulas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis sutiko, kad atsisakyti visiškos alkoholio reklamos būtų galima, kai „geriau finansuosime sporto renginius“.

„Už poros, trejeto metų gal priimsime tokį sprendimą (dėl reklamos visiško draudimo - BNS)“, - teigė A.Matulas.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad bet kokios išimtys dėl reklamos draudimo būtų sunkiai administruojamos, jomis būtų pasinaudojama.

Parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto narys liberalas Kęstutis Glaveckas vardijo, kad iš alkoholio pardavimų į biudžetą surenkama 253 mln. eurų akcizo, 260 mln. eurų pridėtinės vertės mokesčio, 50 mln. eurų „Sodros“, pajamų ir kitų mokesčių - iš viso 600 mln. eurų pajamų.

Kaip laikomasi alkoholio reklamos draudimo, kontroliuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų