• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skiepų nuo koronaviruso pagal „pažintis“ skandalas įgauna pagreitį. Paaiškėjo, kad Šilalėje privačios greitosios pagalbos stoties vadovas skiepus nuo koronaviruso suveikė ne tik sau, šeimos nariams, bet ir žmonos broliui. Skandalui tik prasidėjus verslininkas tikėjosi dar gauti ir antrąją skiepo nuo koronaviruso dozę.

Skiepų nuo koronaviruso pagal „pažintis“ skandalas įgauna pagreitį. Paaiškėjo, kad Šilalėje privačios greitosios pagalbos stoties vadovas skiepus nuo koronaviruso suveikė ne tik sau, šeimos nariams, bet ir žmonos broliui. Skandalui tik prasidėjus verslininkas tikėjosi dar gauti ir antrąją skiepo nuo koronaviruso dozę.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys suabejojo, ar tokie asmenys išvis turi moralinę teisę būti skiepijami toliau. Prezidentas ant kilimėlio išsikvietė ir premjerę Šimonytę, ir sveikatos apsaugos ministrą Dulkį. Nausėda pareikalavo užkirsti kelią piktnaudžiavimui vakcina ir sudaryti aiškią skiepijimosi eilę. 

Šilalėje skiepų skandalas ritasi toliau. Aiškėja, kad nuo koronaviruso pasiskiepijo ne tik įmonės „Ambulansas“, kuri valdo privačią Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotį, vadovas, ne medikas, o verslininkas Ričardas Ūselis, taip pat jo šeimos nariai, bet dar ir vilnietis verslininkas, Juozas Pranckevičius. Pastarasis yra nekilnojamojo turto įmonių grupės „Transmeda“ vadovas. Jis yra dar ir Ūselio žmonos brolis, buvęs „Ambulansas“ akcininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie tikisi atvažiuoti ir antro skiepo, bet mes tikrai kreipsimės į atitinkamas institucijas, Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ji mums išaiškintų, ar mes dabar privalome juos antru skiepu paskiepyti“, – sako vicemeras Tadas Bartkus.

REKLAMA

Šilalės žmonės sako apstulbę, kad iš Vilniaus čia atvykę žmonės susiskiepijo be eilės:

„Tokioje Lietuvoje gyvename, kad žmonės lipa per galvas. “

„Kaip čia vertinsi, yra spekuliacija ir viskas.“

„Nebuvo skiepų blogai, atsirado skiepai, tai vėl kažkokie aplaidumai, kas čia turi kontroliuoti, aš neįsivaizduoju.“

„Šitaip niekas nesielgia, tam yra įstatymai, yra taisyklės, visi turi sulaukti savo eilės skiepų.“

REKLAMA
REKLAMA

Maža to, pasak Šilalės vicemero, skandalingąjį skiepų sąrašą, kuriame vakcinos skirtos „Ambulanso“ vadovui, jo žmonai ir vaikams, pateikė „Ambulanso“ Šilalės vedėja konservatorė Loreta Kalnikaitė. Ji yra ir Šilalės rajono Tarybos narė. Šilalės skyriaus konservatoriai jau spėjo sustabdyti jos narystę.

„Frakcija susirinko, dalyvavo posėdyje, sustabdyta narystė tiek frakcijoje, tiek partijoje ir artimiausiu metu spręsime. Vyksta tyrimas, žiūrėsime, ar pašalinti ši partijos“, – pasakoja Šilalės skyriaus pirmininkas Jonas Gudauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O skandalui įsismarkavus, dar šį rytą prezidentas Gitanas Nausėda susikvietė sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį ir premjerę Ingridą Šimonytę. Dulkys pažadėjo inicijuoti atsitiktinius patikrinimus, steigti pasitikėjimo liniją, kuria bus galima pranešti apie pažeidimus. O savivaldybių administracijų direktoriai gydymo įstaigose kontroliuos skiepijimo procesą.

REKLAMA

Tiesa, po susitikimo Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta pareiškė, kad to per maža. Prezidento teigimu, ministerija privalo užkirsti kelią piktnaudžiavimui, sudaryti aiškią vakcinacijos eilę ir steigti koordinacinį centrą.

„Reikia peržiūrėti vakcinavimo organizavimą, kaip judėti iš vienos prioriteto eilės į kitą ne vienos institucijos lygiu, o nacionaliniu lygiu“, – teigia Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad tokia Prezidento reikalaujama kontrolė neturėtų trikdyti  skiepijimo proceso. Tiesa, ministras, paklaustas ar nesąžiningai susiskiepijusiems asmenims priklauso antra vakcinos dozė, prakalbo apie moralę.

„Geras klausimas, į jį šiandieną dar negalėčiau atsakyti, nes situacija unikali. Kokie dar bus sprendimai matysime. Čia vėl, matyt, bus dvi stovyklos, ar skiepas išpiltas, ar apskritai turi moralinę teisę tokie žmonės būti skiepijami toliau“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai pasiskiepijęs ir dar savo šeimos narius paskiepyti sugalvojęs ,,Ambulanso“ vadovas Ūselis kalbėti viešai su žiniasklaida nepanoro. Tiesa, dar savaitgalį 15min.lt žurnalistams Ūselis be skrupulų tvirtino važiuosiantis ir antro skiepo. O štai šiandien ryte telefonu Ūselis nedaugiažodžiavo, tik patvirtino, kad nuo koronaviruso pasiskiepijo ir jo žmonos brolis.

„Na, ir kas, kad gavo. Gavo, tuo ir baigta. Gerai, viso“, – tepasakė „Ambulansas“ vadovas Ričardas Ūselis.

REKLAMA

Nors „Ambulanso“ vadovas nesutiko plačiau paaiškinti, pagal kokį prioritetą buvo paskiepyti jo šeimos nariai ir žmonos brolis, vėliau išplatino viešą laišką, kuriame gailisi padarytos klaidos. Įmonė iš viso gavo 21 vakciną, tačiau įmonės darbuotojai esą panaudojo mažiau nei pusę, nes dalis atsisakė, kiti buvo saviizoliacijoje.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Remigijus Žemaitaitis tikina, kad skiepų sąrašas esą ne kartą keistas.

REKLAMA

„Meluoti, kad kažkas atsisakė ar kažkas izoliacijoje, tai mes tikrai rastume žmonių skiepui. Šitas vakcinas galima perleisti ir Šilalės gydymo įstaigai – tai savivaldybei priklausančiai ligoninei, kur mes ne taip seniai atsisveikinome su ilgamečiu ligoninės direktoriumi dėl Covid-19 pasekmių“, – sako Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Skiepų skandalas taip įsisuko, kad šioje istorijoje imta pasakoti ir apie savanorystę. Mat savanoriai prioriteto tvarka yra skiepijami nuo koronaviruso, jei per 14 dienų iš eilės savanoriauja ne trumpiau nei 16 valandų. Pasak ,,Ambulanso“ direktoriaus kokybei Algirdo Radvilos, Ūselio šeimos nariai paskiepyti, mat jie įsirašė į savanorių gretas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat įrašytas buvo ir Ūselio žmonos brolis – Pranckevičius. Tiesa, visi šie asmenys savanoriavo tik popieriuje, bet ne su koronaviruso pacientais. Šį faktą patvirtino ir skiepą gavęs „Ambulanso“ direktorius kokybei.

„Įdomu, sako, paimti, pavažinėti ir padėti. Buvo tokia paprasto pokalbio tema, kuri pradėjo gimti. Sako, na tikrai reikia išeiti, bet vis dėl to reikėtų ir apsidrausti. Tai vat tas momentas taip ir išėjo“, – pasakoja „Ambulanso“ direktorius kokybei Algirdas Radvila.

REKLAMA

O, pasak Žemaitaičio, Šilalėje paskutinį kartą jie lankėsi rugsėjo mėnesį.

„Aš tik noriu pabrėžti, kad jie nei vienas nesavanoriavo, nebudėjo kovido skyriuje nei kažkokiame kitame skyriuje. Gal vėl sukurs kažkokią pasaką, kad jie kažkur poliklinikoje išdavinėjo talonus žmonėms patekti pas gydytojus“, – teigia R. Žemaitaitis.

Šalyje toliau nuo koronaviruso skiepijami gydymo įstaigų medikai. Pirmąjį skiepą gavo ir Nacionalinio vėžio instituto medikai – šiandien jų planuojama paskiepyti daugiau kaip 300, rytoj planuojama paskiepyti tiek pat. Pirmiausia prioriteto tvarka skiepijami su koronaviruso pacientais dirbantys medikai.

REKLAMA

„To padalinio darbuotojai pirmiausia yra skiepijami. O po to pagal galiojančią tvarką, tai mūsų priėmimo skyriaus darbuotojai, kurie tikrai yra pirmajame fronte. Taip pat reanimacijos ir operacinės darbuotojai“, – kalbėjo Nacionalinio vėžio instituto vadovė Sonata Jarmalaitė.

Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje jau yra paskiepyta 22549 žmonės. Iš jų 65-erių metų ir vyresnio amžiaus žmonių – daugiau kaip 2000.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų