Po intensyvių gaudynių ir paieškų miškuose pareigūnai sulaikė net 43 migrantus ir 5 neteisėtai juos gabenusius ukrainiečius.
Socialiniame tinkle „Facebook“ uteniškis pasidalijo nekasdieniu sujudimu Utenoje. Greičiausiai liudininkui pavyko užfiksuoti išties neeilinę operaciją, per kurią pareigūnai sulaikė net 43 neteisėtus migrantus ir 5 juos gabenusius asmenis.
„Minėti 5 asmenys, tai yra 2 mikroautobusų vairuotojai, kurie galimai gabeno neteisėtus migrantus ir dar trys asmenys, kurie jiems greičiausiai kelyje padėjo yra Ukrainos piliečiai“, – teigė Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.
Dviejuose autobusiukuose buvo gabenama virš 40 žmonių. Utenos policijos pareigūnai sulaukė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešimo, kad reikia sulaikyti kelis automobilius. Esą gauta informacija, kad nurodytuose automobiliuose galimai iš Latvijos yra gabenami neteisėti migrantai.
„Mūsų teisėsaugos institucijos – Lietuvos ir Latvijos – tikrai glaudžiai bendradarbiauja, tai yra dalijasi informacija ir ši operacija būtent tos informacijos pagrindu. Tie žmonės yra sulaikyti todėl, kad buvo gauta informacija laiku“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Operacija esą buvo išties neeilinė – dalį neteisėtų migrantų pareigūnai aptiko sustabdytuose mikroautobusuose, dalies teko ieškoti išsilaksčiusių miškuose.
„Buvo pasitelkti ir dronai, ir sraigtasparnis, ir taip pat kinologai su tarnybiniais šunimis. Pati operacija išsiskyrė sudėtingumu, bet ji buvo sėkminga“, – teigė R. Stundžienė.
Migrantai grįš į Latviją
Neteisėti migrantai šiuo metu didžiulis iššūkis kaimynams latviams.
„Asmenys patenka, kadangi fizinio barjero nėra ir tada tie asmenys keliauja į mūsų šalį“, – paaiškino A. Bilotaitė.
Vidaus reikalų ministrės teigimu, dėl to Lietuva ne tik sustiprino kontrolę pasienyje su Latvija, bet ir telks didesnes pajėgas gelbstint fizinį barjerą dar besistatantiems kaimynams latviams. Ministrės teigimu sulaikyti migrantai bus grąžinti į Latviją. O juos gabenusių asmenų likimą sprendžia teismas.
„Prokurorė Renata Blaškauskienė kreipėsi į teismą prašydama visiems 5 įtariamiesiems skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą“, – sakė R. Stundžienė.
Už neteisėtą asmenų gabenimą per valstybės sieną iš savanaudiškų paskatų gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.