Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, jiems bus galima palikti izoliacijos vietą ir laikyti egzaminą, jei ne seniau kaip 48 val. iki egzamino atliko PGR tyrimą, gavo neigiamą tyrimo rezultatą ir egzamino dieną nejaučia jokių ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių.
Prieš patekdami į brandos egzamino centrą jie turės atlikti greitąjį antigeno testą ir gauti neigiamą rezultatą.
Apie dalyvavimą egzamine privaloma informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ne vėliau kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas. Tokios pačios sąlygos galioja ir tiems, kurie bus izoliacijoje per pakartotinę sesiją.
Pagal iki šiol galiojusią tvarką palikti izoliacijos vietą ir laikyti egzaminus abiturientams buvo leista tik per pakartotinę sesiją.
Visos kitos sąlygos, pasak ministerijos, nesikeičia. Susirgę COVID-19 liga per pagrindinę sesiją, abiturientai galės laikyti egzaminus pakartotinėje sesijoje. Jei nutiktų taip, kad abiturientas serga ir per pakartotinę sesiją, jis arba jo artimieji turi apie tai pranešti mokyklos vadovui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po egzamino. Mokinys nuo pasirinktų ir nelaikytų brandos egzaminų bus atleistas.
Vykstant į brandos egzaminus visiems abiturientams reikia turėti ne tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bet ir apsauginę veido kaukę.
Egzaminų vykdytojams nedraudžiama, suabejojus dėl egzaminą laikyti atvykusio mokinio tapatybės, paprašyti, kad jis saugiu, ne mažiau kaip dviejų metrų atstumu trumpam nusiimtų veido kaukę.
Per egzaminus kandidatams ir egzaminų vykdytojams privalu išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą vienam nuo kito. Kaip ir anksčiau, abiturientai galės į egzaminus atsinešti geriamojo vandens asmeniniam naudojimui.
Ministerijos duomenimis, situacija švietimo įstaigose pamažu ima gerėti – sergančių ar izoliuotų pedagogų ir mokinių skaičiai mažėja. Apie 70 proc. švietimo įstaigų, kurios nuo rugsėjo buvo susidūrusios su COVID-19 atvejais, šiuo metu nėra nei vieno sergančio ar izoliuoto asmens.
13 savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklose nėra nei vieno sergančio ar izoliuoto asmens. Šiuo metu serga arba izoliuojasi apie 1 proc. mokinių ir apie 0,5 proc. pedagogų.