• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krokuvos ligoninėje Lenkijoje mirė viena iš trijų Tatrų kalnuose smarkiai sušalusių lietuvių. Be sąmonės rastos 35-erių moters būklė buvo labai sunki, kūno temperatūra tesiekė 21 laipsnį. Lietuvos ambasadorius Lenkijoje sako, kad žuvusiosios artimieji į Krokuvą jau atvyko.

Krokuvos ligoninėje Lenkijoje mirė viena iš trijų Tatrų kalnuose smarkiai sušalusių lietuvių. Be sąmonės rastos 35-erių moters būklė buvo labai sunki, kūno temperatūra tesiekė 21 laipsnį. Lietuvos ambasadorius Lenkijoje sako, kad žuvusiosios artimieji į Krokuvą jau atvyko.

REKLAMA

Įvykio aplinkybes ambasados biurokratai slepia nuo visuomenės. Aišku tik, kad moterys buvo apsirengusios lengvais rūbais, eidamos į kalnus nepasiėmė net megztinių bei neturėjo jokios kalnų išvykoms reikalingos įrangos.

Krokuvos ligoninės medikams nepavyko išgelbėti vienos iš trijų Tatrų kalnuose rastų sušalusių lietuvių. Ją gaivinti medikai bandė 2 valandas. Turistaujančios Lenkijoje tautietės dingo naktį iš penktadienio į šeštadienį pasiklydusios Tatruose. 

Išgelbėti nepavyko

44-ių gelbėtojų ir sraigtasparnio ekipažas rado moteris Tatrų kalnuose esančioje Svinicos vietovėje, skirtingose vietose, tačiau nedideliais atstumais vieną nuo kitos. Visos trys lietuvės buvo smarkiai sušalusios ir kritinės būklės.

REKLAMA
REKLAMA

O žuvusiosios būklė buvo itin sunki – ji rasta be sąmonės, nustatyta hipotermija – kūno temperatūra tesiekė vos 21 laipsnį.

REKLAMA

„Gavome oficialų patvirtinimą, jog būtent Krokuvos ligoninėje po nelaimės kalnuose mirė Lietuvos pilietė. Susisiekę esam su artimaisiais, artimųjų atstovai yra atvykę jau“, – pranešė Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Valdemaras Sarapinas.

Detales apie tai, kokiomis aplinkybėmis lietuvės išėjo į kalnus, ambasados biurokratai nuo visuomenės nutarė slėpti. 

„Galų gale vyksta tyrimas ir tyrimo detalių, net jei kažką žinočiau, aš negaliu jums atskleisti“, – pabrėžė V. Sarapinas.

REKLAMA
REKLAMA

Patarė žygiui pasiruošti

Aišku tik, kad visos 3 moterys buvo lengvai apsirengusios, eidamos į kalnus neturėjo su savimi nei šiltesnių rūbų, nei kitos kalnų išvykoms būtinos įrangos.

„Tas nežinojimas, patirties neturėjimas, kad dabar iškeliauju, va, saulė šviečia, ir atrodo, kad taip bus visą laiką. Ne, netiesa“, – kalbėjo Alpinizmo asociacijos prezidiumo narys Andrius Smirnovas.

Pasak alpinizmo instruktoriaus, būtent išeinantys kalnuose pasivaikščioti, nepasidomėję, kokie orai aukščiau bei kaip jie keisis, atsiduria panašiose negailestingose akistatose su galingąja ir permaininga kalnų gamta. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Statistika rodo, kad dažniausiai pasiglemžia gelbėtojus, kurie savęs nelaiko alpinistais. Alpinistas su įranga pasiruošęs viskam. O tas, kuris išėjo pasivaikščiot, gamta gali užklupti netikėtai“, – pabrėžė A. Smirnovas.

Pasak alpinisto, net išeinant trumpam pasivaikščiojimui, dėl orų neprognozuojamumo, reikia apsirūpinti būtiniausiais dalykais. Mat kalnuose oras gali smarkiai pasikeisti per 5–10 minučių. 

„Gamta irgi reikšmingas dalykas – lietus, vėjas, šaltis, žaibai. Gamta Tatruose visą tą spektrą duoda ir gali greitai duot. Dėl to, kiekvienais metais pasiima ne vieną dešimtį žmonių. Net jei šviečia saulė, tu turi įsidėt prožektorių, peiliuką, degtukus, papildomus rūbus – striukę, neperšlampamas kelnes, papildomą šilumos megztinuką, kepurę, kaklaskarę“, – patarė A. Smirnovas.

Kitoms 2 smarkiai sušalusioms lietuvėms medikai padėjo. Vieną išgabeno į Zakopanę, o kitą pristatė į netoliese esantį viešbutį.

tv3.lt

Per reportažą svarbų dalyką paminėjo, kad tos kvailelės išėjo į kalnus kaip į pasivaikščiojimą, be jokių šiltesnių rūbų. O galiausiai, kai jau pasiklydo, šalo ir t.t., tai jos išsidėstė skirtingose vietose... Ant kiek bukumas... Elementariausių dalykų neišmano, jog tokiais, kritiniais atvejais būtina glaustis vieniems prie kitų, kad palaikyti temperatūrą. Jei šį dalyką būtų žinojusios šios durnelės, tai ir ta trečioji būtų išgyvenusi.
Klausimų daugiau nei atsakymų, jeigu visos trys rastos skirtingose vietose, toliau viena nuo kitos, tai būnant kartu, susiglaudus šilumos daugiau ir tai galėjo padėti palaikyti aukštesnę temperatūrą, bei išgelbėti gyvybę.
Durną ir bažnyčioje muša
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų