Kaip portalui teigė LMS atstovė, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) apie šį įvykį dar nėra informuota.
„Žinau, kad įstaiga apie tai nepranešė ministerijai, nes vakar kalbėjau apie tai su jos atstovais. Kitas dalykas, kas kelia labai daug minčių – savaitgalį pasipylė dergiantys straipsniai apie Respublikinės Šiaulių ligoninę, kaip ten viskas yra blogai, kad buvo nušalintas direktorius. Ir remiantis eksministro feisbuko paskyros tekstais, kokie yra komentarai, manau, kad šis atvejis greičiausiai bus dėl darbo aplinkos“, – sakė A. Gerliakienė.
Pirmasis apie tai pranešęs portalas lrt.lt teigia, kad gydytojas sirgo depresija ir iš gyvenimo nusprendė pasitraukti penktadienį.
Ligoninė: pastaruoju metu gydytojas atostogavo
Kaip portalą tv3.lt vėliau informavo sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta, šiuo metu yra bendraujama su administracija.
„Žinome, kad administracija ėmėsi veiksmų – informavo darbuotojus, bendradarbiaujama su Krizių įveikimo centru“, – komentavo ji.
Pati RVUL teigia, kad žinią apie gydytojo mirtį perdavė artimieji, daugiau detalių nežinanti. Tuo metu gydytojas nuo rugpjūčio 2 d. atostogavo.
„Praėjusį penktadienį gauta skaudi žinia apie mūsų kolegos mirtį labai sukrėtė ir nuliūdino visą kolektyvą – velionis gydytojas ligoninėje dirbo nuo 2005 m., todėl daug kas jį pažinojo kaip linksmą, draugišką, aktyviai bendraujantį žmogų. Būtent toks jis buvo prisimintas ir tądien ligoninės koplyčioje velionio atminimui pagerbti skirtose mišiose.
Šeimos nariai žinią apie gydytojo mirtį perdavė telefonu – įstaigai buvo pranešta tik apie patį netekties faktą, nedetalizuojant nei priežasties, nei aplinkybių. Apie tai oficialių duomenų neturime iki šiol – žinome tik iš nuogirdų bei žiniasklaidoje viešinamos informacijos. Pastaruoju metu gydytojas atostogavo, o paskutinį kartą ligoninėje dirbo rugpjūčio 2 d.“ – rašoma ligoninės išplatintame atsakyme.
Neigia kalbas apie galimą mobingą
Jame taip pat teigiama, kad artimiausi kolegos žinojo apie gydytojo ligą ir jį labai palaikė, draugiškai rūpinosi ir teikė pagalbą.
„Skyriaus vadovybė lanksčiai žiūrėjo į jo pageidavimus dėl darbo laiko, atsižvelgdama į visus nedarbingumo epizodus, atostogų prašymus ir kitus darbo organizavimo aspektus, todėl griežtai atmetame bet kokias mobingo insinuacijas.
Netikėta žmogaus mirtis visada yra didžiulė tragedija, paliekanti daug skausmo ir neatsakytų klausimų. Tai itin jautri ir diskretiška tema, kurioje neišvengiamai paliečiami asmens privataus gyvenimo klausimai, o jų viešinti neturime nei juridinės, nei moralinės teisės“, – pranešė ligoninė.
Ne pirma gydytojo mirtis įstaigoje
Primenama, kad tai ne vienintelė pastarųjų metų šioje įstaigoje dirbusio gydytojo savižudybė. 2019 metų spalį, neatlaikęs darbo krūvio, nusižudė RVUL traumatologas. Dviejų vaikų tėtis nusižudė ne darbo metu, tačiau netrukus po jo mirties ėmė sklisti įvairios kalbos apie klimatą darbe. Gydytojo netektis buvo didelis smūgis visam RVUL kolektyvui.
Taip pat dar viena tragedija nutiko šiais metais gegužę Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – dėl įtariamo mobingo nusižudė jauna 36-erių gydytoja anesteziologė.
Šis įvykis vėl pravėrė skausmingus sveikatos sistemos pūlinius – medikai buriasi garsiau prabilti apie patiriamą psichologinį spaudimą darbe, didelius darbo krūvius ir kitas ilgametes bėdas.