• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešimt parlamentarų paliko Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją, tarp jų buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Tiesa, toks politinis manevras susilaukė ir buvusių bendražygių kritikos.

25

Dešimt parlamentarų paliko Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją, tarp jų buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Tiesa, toks politinis manevras susilaukė ir buvusių bendražygių kritikos.

REKLAMA

Parlamentarai kartu su keliais politikais iš Seimo narių Mišrios grupės buria naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“, tačiau kritikos dėl to socialinėje paskyroje pažėrė buvusi bendražygė Agnė Širinskienė.

Pateikiame A. Širinskienės viešą pareiškimą socialinėje paskyroje.

„Kuo partija skiriasi nuo šutvės. Atsakymas Skverneliui.

Reikėtų dėkoti išėjusiems, kad jie pagaliau garbingai pripažino, jog jiems su LVŽS puoselėjamomis tradicinėmis vertybėmis nėra pakeliui.

Vertybinių skirtumų ženklai – ne tik garsusis Skvernelio fotografavimasis per 2016 m. rinkimus su plakatu „aš už Stambulo konvenciją“. 2016 m. LVŽS rinkimų programoje buvo siekis saugoti lietuvių kalbą remiant Talkos iniciatyvą (užsieniečių pavardžių rašymas antrame paso numeryje). Šis projektas „numirė” vien Skvernelio iniciatyva, nes tuoj po 2016 metų rinkimų jam pasirodė (su labai konkrečiais grasinimais, kad, frakcijai nepaklusus, jis išeis), jog reikia registruoti radikaliai priešingą projektą. Tą vertybinę takoskyrą, paaiškėjusią jau po rinkimų, buvo sunku nuryti, kaip ir pasiaiškinti Talkos žmonėms bei savo rinkėjams, kodėl projekto negalėjome priimti. Juk negi sakysi, kad Premjeras šantažavo?

REKLAMA
REKLAMA

<...> Manau, kad tos vertybinės takoskyros ir buvo priežastis, kaip ir asmeninės ambicijos, kurių kolegoms, deja, nepavyko peržengti net valstybės labui.

REKLAMA

Bet partija ir skiriasi nuo šutvės valdžios ištroškusių žmonių tuo, kad vienija vienminčius žmones, turi savo vertybes, ideologiją ir įsitikinimus, kurių nekeičia jau kitą rytą po rinkimų, kai pavyksta pagaliau „prasmukti“ į Seimą, ar kokia kita proga, kai liberalais tampa būti naudingiau - arčiau prie postų ir prie „lovio“. Turint ne partijos, o šutvės mentalitetą, lengva pakeisti vieną, antrą, trečią partiją, kas realiai šiandien ir įvyko, nes ne vertybės, o postai, keliukai ir pinigai tampa mato vienetu.

REKLAMA
REKLAMA

Suprantu, kad politikoje pakankamai daug savimylos ir visi nori būti dideliais paukščiais. Bet dideliu baltu paukščiu gali būti ir gulbė, ir žąsis. Tad linkiu pasitraukusiems kolegoms panašėti su gulbėmis, o ne su žąsimis, kurios eina iš paskos kiekvienam, kas duoda gardesnį ar lengviau pasiekiamą kąsnį“, – rašė politikė.

Seimo valstiečius paliko 10 parlamentarų, su S. Skverneliu buria naują frakciją 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad parlamentarai kartu su keliais politikais iš Seimo narių Mišrios grupės buria naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Naujoji frakcija yra kuriama, ji bus registruota iš karto su rudens sesija, ji vadinsis Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, – per spaudos konferenciją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje antradienį pranešė buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

L. Kukuraitis perskaitė naujosios frakcijos sudėtį: Rima Baškienė, Vytautas Bakas, Domas Griškevičius, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Saulius Skvernelis, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus, Tomas Tomilinas, Algirdas Butkevičius bei jis pats.

REKLAMA

Pasak L. Kukuraičio, frakcija priklausys „konstruktyviai opozicijai“. Ji turės 13 narių, o „valstiečių“ frakcija pasitraukus 10 narių mažėja nuo 32 iki 22 parlamentarų.

„Kas šiandien vyksta Lietuvoje, matome pakankamai supriešintą, suskaldytą valstybę, tokia situacija naudinga, deja, nemažai daliai politikų, nes per konfliktą, supriešinimą renkamasi politiniai dividendai. Tiek aš, tiek mano kolegos po ilgų svarstymų nusprendėme, kad nesinori dalyvauti tokioje skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje, nuo to kenčia ne kas kita kaip Lietuvos valstybė ir jos žmonės“, – sakė ekspremjeras S. Skvernelis.

REKLAMA

„Ši nauja frakcija nėra kažkoks atskilimas ar dirbtinis politinis darinys, tai tiesiog susijungimas su partneriais ir bendraminčiais. Būsime, kaip Linas (Kukuraitis) minėjo, konstruktyvi opozicija dabartinei Vyriausybei“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Klausiamas, ar naują frakciją subūrę politikai prieš rinkimus  kurs naują politinę jėgą, S. Skvernelis teigė, kad šis klausimas dar per ankstyvas.

Jis taip pat teigė, kad frakcijos seniūnas bus renkamas rudens sesijos išvakarėse, ir jis rotuosis kas sesiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas bus toliau (baigiantis kadencijai), šiandien gerokai anksti kalbėti, aš tikiuosi, kad mes dirbsime kaip vieninga, darni komanda“, – atsakė S. Skvernelis.

Ilgametė LVŽS narė, daugelį metų renkama parlamentarė R. Baškienė taip pat pranešė paliekanti „valstiečių“ partiją.

„Tapdama naujosios frakcijos nare aš išstosiu iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, – sakė R. Baškienė.

REKLAMA

Ji taip pat informavo, kad partiją turėtų palikti ir parlamentarai Z. Streikus ir L. Mogenienė.

„Su savo kolegomis nusprendėme eiti tokiu keliu, kur galime dirbti konstruktyvaus bendravimo kultūroje, vertiname ne priklausomumą partijai, ne lojalumą, o valstybiškai sprendžiamus klausimus“, – kalbėjo Seimo narė.

Su buvusiu premjeru S. Skverneliu valstiečius paliko 10 Seimo narių, 

Buvęs premjeras rugpjūčio mėnesį po riaušių prie Seimo prakalbo apie abejones dėl ateities valstiečių frakcijoje dėl atsiradusios „bekompromisės skirties“ tarp kai kurių jos narių.

REKLAMA

Jis teigė, kad LVŽS būnant valdžioje frakcijoje pavyko „tikrai laikytis orios, solidžios politinės jėgos, turinčios atsakomybę už valdžią“ (krypties), tuo metu jis nebegalintis atsakyti, kas atsitiko, partijai tapus opozicine. 

Valstiečių frakciją vasarą po riaušių prie Seimo pranešė paliekantis ir buvęs S. Skvernelio patarėjas Lukas Savickas, apie abejones dėl ateities frakcijoje prabilo kiti jos nariai.

2016 metais nepartinis S. Skvernelis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dalyvavo Seimo rinkimuose, partijai juos laimėjus iki 2020 metų gruodžio ėjo premjero pareigas. Pernai į parlamentą taip pat kandidatavo su LVŽS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų